Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Zápal (zánět) plic

Zápal plic je akutní nebo chronické plicní onemocnění, které bývá většinou (avšak ne vždy) infekčního původu. Návštěva lékaře a léčba předepsanými antibiotiky je v každém případě žádoucí. Homeopatii použijeme jako podpůrnou léčbu, která může být velmi prospěšná zejména v situacích, kdy je zápal plic doprovázen virovým onemocněním, případně dalšími komplikacemi. Homeopaticky lze rovněž vyléčit i stavy, které přešly do fáze, kdy další léčbě antibiotiky odolávají a stav pacienta se nelepší, případně se přes veškerou lékařskou snahu zhoršuje.

S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH

V akutních stavech, do dvanácti hodin po vypuknutí potíží podáme přípravek Phosphorus 9CH. V akutním stavu je typický krátký nádech, jedná se spíše o bolestivé lapání po dechu. Pokožka je čistá, zardělá, suchá a horká, jen ojediněle se objevuje pocení. Pacient je bdělý, odpovídá inteligentně na otázky, jakkoli zle je mu. Až strach nahánějící ztuhlost. Pacient je přesvědčen, že umírá a je vděčný za něčí přítomnost u lůžka, nejlépe, když jej držíme za ruku. Vyžaduje rozsvícení světla již za soumraku. Jazyk je suchý, se slabým povlakem, rty suché. Kašel je krátký, suchý, zní jako bolestivý, avšak více než bolest obtěžuje pocit tíhy v hrudi. Sputum (plicní hlen) bývá v raných stadiích jasně červený. Může se objevit i doprovodný zánět pohrudnice. Ležení na levém boku (byť nepostižené straně) zhoršuje potíže. Obvyklá pozice na lůžku je v polosedě, hlava podepřena.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PHOSPHORUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Pacient je velmi nemocen. Objevuje se nepokoj a strach. Typické je částečné zlepšení všech existujících potíží pohybem, včetně pouhého protahování se a převalování na lůžku. V ústech nepříjemná kovová pachuť. Pacient se nepotí. Třes ani záškuby nejsou patrné. Jazyk je povlečený, někdy se dvěma červenými podélnými proužky, ale vždy s jasně červenou špičkou. Jinak je jazyk červený, hrubý a pro pacienta nepříjemný. Vyhraněná žízeň na studené nápoje. Dýchání je povrchní, rychlé, s bodavými bolestmi kdekoliv v hrudi. Sputum (plicní hlen) má vzezření hnisu, ale nepáchne. Zhoršení v noci až do stavu deliria s mučivými představami vykonávání velmi namáhavé duševní nebo fyzické práce.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
RHUS TOXICODENDRON 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Léčba trvá již déle než tři dny a nejeví se jako úspěšná. Pacient je spíše bledý pokožka má žlutavý odstín. Tvář působí vyčerpaným dojmem. Jazyk je rozbolavělý, s puchýřky, které se rozšiřují až na rty (nejedná se však o typické opary, nýbrž o puchýřky). Kašel je krátký, suchý s minimálním vykašláváním. Pokud pacient něco vykašle, je hlen hořkoslaný nebo hořký, odporný. Hlen vypadá jako hnis, někdy s proužky krve nebo jako rzivý. Buď je zasažena pravá plíce nebo obě. Čím vážnější je stav pacienta, tím obtížnější je zavděčit se mu. Pacient nechce být sám, chce komunikovat, ale nesnese odporování. Také hluk velmi obtěžuje. Zhoršení mezi 4.-8. hodinou, jak odpoledne, tak i ráno. Pacient nemá žízeň a k pití požaduje jen teplé nápoje, po studených je mu zle. Při poslechu plic jsou hrubé šelesty po celé oblasti. Spánek je neklidný, často se budí s pocity strachu. Děsivé sny o nehodách nejsou výjimkou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Pacient vypadá velmi zle, jako by nemoc neměl přestát. Pyžamo je nasáklé potem, pacient se celý třese, nejvíce ruce. Pocity horkosti nebo zimnice. V jednu chvíli odhodí pacient přikrývku, neboť nemůže vydržet horkosti, po chvíli se přikrývá, neboť je mu zima. Jazyk je bledý, často s bílým, méně často béžovým povlakem, napuchlý a jakoby mastný, s otisky zubů viditelnými po stranách. Z úst odporně páchne. Hojné slinění, leží-li pacient na boku, pak vždy na levém a sliny vytékají samovolně z úst na polštář. Pacient nikdy neleží na pravém boku, bez ohledu na to, která část těla je více postižená. Výrazná žízeň na studenou vodu. Prudké záchvaty kašle, který trvá dokud není vykašláno alespoň malé množství páchnoucího hlenu. Neklid, třes. Kolísavá tělesná teplota. Pacientovi může být tak zle, že si nemá sílu ani stěžovat. Pokud může popsat svoje pocity, zmíní se o pocitu, jako by se hruď měla roztrhnout. Kovová příchuť v ústech. Výrazné zhoršení v noci s upadáním do deliria, ve kterém postižený velmi rychle mluví.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
MERCURIUS SOLUBILIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Pacient je velmi poddajný, jemné konstituce, spolupracující. Touží po čerstvém vzduchu. Kašel je suchý, dráždivý. Sputum (plicní hlen) se jen těžko vykašlává, je spíše polykáno a pak vyzvraceno. Když se hlen podaří vykašlat, je tuhý, žlutý, s krvavými nitkami. Sucho v ústech, avšak bez žízně, respektive studené nápoje vyvolávají křeče a tak se jich pacient straní. Pocity sevření a řezavé, ostré bolesti v hrudníku. Bolesti jsou typické tím, že se přesouvají (nejsou stabilně lokalizovány). Poloha v leže na nepostižené straně zlepšuje stav. Jazyk bývá bíle povlečený, pocit v ústech je nepříjemný, horký a suchý. Celkové zhoršení horkem, zlepšení čerstvým vzduchem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Pacient vypadá velmi uboze, je bledý, je mu zima (ale ruce i nohy mohou být překvapivě teplé) a nereaguje. Má pocit přidušení, jakoby mu něco těžkého leželo na hrudi. Pacient je přesvědčen, že zemře. Nechce být vyrušován. Někdy pacient vypadá jako špinavý. Potí se. Bolesti v hrudi jsou pálivé, pacient trpí při každé i malé námaze návaly horkosti. Po jakékoli námaze se cítí naprosto vyčerpán. Pocit, jako by měl omdlít, a někdy i skutečně omdlí. Žízeň na velká množství studené vody. Zhoršení spánkem. Lék je velmi užitečný v případech, které se zpočátku zlepšují, ale pak se zlepšování zastaví.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SULFUR 9CH 87.00 Kč
ks