Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Zánět močových cest a močového měchýře

K zánětu močového měchýře a močových cest dochází obvykle průnikem mikrobů do močové roury. Obvyklá léčba spočívá v podání antibiotik, avšak po jejich podání dochází velmi často k recidivám, obvykle po prochladnutí nebo při oslabení organismu. Při zánětu močových cest je účelné zvýšit příjem tekutin, aby se mikroorganismy z těla co nejvíce vyplavovaly. Jako léčivý čaj lze doporučit směs ½ heřmánkových květů a ½ natě medvědice lékařské. Tyto byliny lze zakoupit ve vybraných lékárnách. Velmi se osvědčuje i čaj, jehož součástí je celík zlatobýl. Bylinné čaje a nálevy je třeba konzumovat umírněně – je třeba přijímat i jiné tekutiny (vodu, zeleninový vývar apod.)

Při zánětu močového měchýře doprovázeného horečkou, případně výskytem krve nebo žlutých, jako hlen vypadajících příměsí v moči, je třeba navštívit lékaře. Totéž platí i o ostatních případech, které se při homeopatické léčbě nezlepší do dvou dnů. Zánět močového měchýře nelze podcenit, neléčený zánět se totiž může rozšířit i na ledviny.

Homeopatická léčba je ze zkušeností tou nejlepší možností, jak zánět močových cest a měchýře vyléčit. Můžete samozřejmě užívat i více přípravků najednou, ale nedoporučujeme více než pět. Věnujte výběru pozornost, úspěch léčby závisí na správnosti volby produktů.

Další informace: viz případně i heslo „Ledvinová kolika, ledvinové kameny“ a sekci Potravní doplňky – Walmark Urinal.

S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH
ferrrum_phosphoricum.jpg

Při prvních příznacích, zejména při častém nucení na moč, řezavých pocitech při močení.
Vhodné též pro osoby trpící opakovanými záněty močového měchýře a/nebo močových cest.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 3 Ferrum phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
natrium_phosphoricum.jpg

Od druhého dne po začátku potíží, po předchozím nejméně trojnásobném užití Schüsslerovy soli č. 3, Ferrum phosphoricum.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 9 Natrium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
Neustálé bolestivé nucení na močení. Řezavé bolesti před, při a po močení. Moč vytéká jen velmi spoře, po kapkách. Pocit, jakoby močovou rourou putovala horká kapka moče. Zvýšená pohlavní touha. Zlost a podrážděnost. Zhoršení močením, pitím kávy a studené vody. Zmírnění potíží tlakem ruky na podbřišek.

Poznámka: CANTHARIS je často využívaný přípravek při zánětu močového měchýře.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CANTHARIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Časté nucení na moč, pálení. Noční pomočování. Pocit, jakoby se v močové rouře kutálel korálek. Příčinou potíží bývá pohlavní styk, potlačená zlost, utrpěná urážka, slehnutí před porodem, vycévkování. Zlepšení pocitu pálení při močení a teplem. Pacient bývá přívětivé povahy, případnou zlost potlačuje.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
STAPHYSAGRIA 9CH 87.00 Kč
ks

Pálivé bolesti v oblasti močového měchýře. Pocit jako by byl měchýř ochrnutý. Sporé vyměšování moči s následnou vyčerpaností. Pocity strachu z těžkého onemocnění a vnitřního neklidu. Strach zůstat o samotě. Zánět ledvin. Nedobrovolný únik moči (inkontinence). Příčinou potíží bývá alergická reakce na potraviny nebo léky, eventuálně současné zánětlivé onemocnění žaludku a střev. Zhoršení potíží krátce po půlnoci, nejhorší mezi půlnocí a druhou hodinou ranní. Zlepšení teplem a teplými obklady (zábaly).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARSENICUM ALBUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Silné nucení, avšak množství moče je sporé, vytéká po kapkách. Při močení pálivé a bodavé bolesti. Bolesti jsou nejhorší při posledních odtékajících kapkách. Nekontrolovatelný odchod moči při zakašlání. Otoky a zadržování vody v těle. Pacient nemá žízeň. Příčinou potíží může být prochladnutí nebo naopak přehřátí na slunci nebo alergická reakce. Potíže se zhoršují za horka, zlepšují v chladu, studenými obklady a omýváním chladnou vodou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
APIS MELLIFICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Velmi prudce nastupující nesnesitelné pálivé bolesti. Nucení na močení. Moč je horká, odtéká jen málo, někdy je zbarvená do červena. Dostavují se pocity neklidu a strachu. Pacient se nepotí. Nastoupí-li pocení, podáme při přetrvávajících potížích přípravek BELLADONNA 9CH. Příčinou potíží bývá prochlazení studeným suchým větrem nebo průvanem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Náhlé propuknutí potíží. Pálivé bolesti při močení. Při otřesech (chůzi, běhu) bolesti v oblasti močového měchýře. Podbřišek je citlivý i na mírný tlak. Pocení, návaly horkosti. Rychlý nástup horečky s rudým obličejem. Zánět močového měchýře a pyelitida (zánět ledvinné pánvičky). Příčinou potíží bývá prochladnutí po promoknutí nebo pobytu ve vlhku. Zhoršení večer a v noci.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Podrážděný močový měchýř. Časté nucení na močení, při močení bolest. Inkontinence (nedobrovolný únik moči). Zadržování moči. Příčinou potíží bývá delší pobyt ve vlhkém a studeném prostředí nebo promoknutí, koupel ve studené vodě, prochladnutí od nohou a sezením na studeném betonu apod. Zlepšení pohybem a teplem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
DULCAMARA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Neproduktivní nucení na moč – pacient vymočí sotva několik kapek, pokud vůbec spustí moč. Zlost, přecitlivělost, netrpělivost a podrážděnost. Příčinou potíží bývá vyčerpání, případně nadměrný konzum kávy a povzbuzujících přípravků, hýření, přemáhání se, prochladnutí, někdy i operace hemeroidů. Zhoršení kávou, chladem a ráno. Zlepšení teplem a močením (byť jen slabým).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NUX VOMICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Pocity pálení při a po močení. Při pokusu zastavit proud moče jsou bolesti nejhorší. Křečovité bolesti v močovém měchýři. Inkontinence (nechtěný únik moči) při zakašlání a při těhotenství. Pacient(ka) je plačtivé povahy, potřebuje konejšení, které opravdu zlepšuje potíže. Také mírný pohyb na čerstvém vzduchu zlepšuje. Naopak zhoršení při ležení, teplem a pobytem v zatuchlé místnosti. Příčinou potíží bývá prochladnutí od nohou, období před menstruací, těhotenství, vzrušení a radost.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 87.00 Kč
ks