Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Zánět močových cest a močového měchýře

K zánětu močového měchýře a močových cest dochází obvykle průnikem mikrobů do močové roury. Obvyklá léčba spočívá v podání antibiotik, avšak po jejich podání dochází velmi často k recidivám, obvykle po prochladnutí nebo při oslabení organismu. Při zánětu močových cest je účelné zvýšit příjem tekutin, aby se mikroorganismy z těla co nejvíce vyplavovaly. Jako léčivý čaj lze doporučit směs ½ heřmánkových květů a ½ natě medvědice lékařské. Tyto byliny lze zakoupit ve vybraných lékárnách. Velmi se osvědčuje i čaj, jehož součástí je celík zlatobýl. Bylinné čaje a nálevy je třeba konzumovat umírněně – je třeba přijímat i jiné tekutiny (vodu, zeleninový vývar apod.)

Při zánětu močového měchýře doprovázeného horečkou, případně výskytem krve nebo žlutých, jako hlen vypadajících příměsí v moči, je třeba navštívit lékaře. Totéž platí i o ostatních případech, které se při homeopatické léčbě nezlepší do dvou dnů. Zánět močového měchýře nelze podcenit, neléčený zánět se totiž může rozšířit i na ledviny.

Homeopatická léčba je ze zkušeností tou nejlepší možností, jak zánět močových cest a měchýře vyléčit. Můžete samozřejmě užívat i více přípravků najednou, ale nedoporučujeme více než pět. Věnujte výběru pozornost, úspěch léčby závisí na správnosti volby produktů.

Další informace: viz případně i heslo „Ledvinová kolika, ledvinové kameny“ a sekci Potravní doplňky – Walmark Urinal.

S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH
urinal_akut_-_maly.jpg

Při náhlých a silných zánětech močových cest vyžadující okamžitý zásah. Nejsilnější přípravek z  řady Urinal. Více informací zde:

Charakteristika. :Doplněk stravy.
Walmark Urinal Akut New 10 tbl. 233.00 Kč
ks

Při prvních příznacích, zejména při častém nucení na moč, řezavých pocitech při močení.
Vhodné též pro osoby trpící opakovanými záněty močového měchýře a/nebo močových cest.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 3 Ferrum phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks

Od druhého dne po začátku potíží, po předchozím nejméně trojnásobném užití Schüsslerovy soli č. 3, Ferrum phosphoricum.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 9 Natrium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
Neustálé bolestivé nucení na močení. Řezavé bolesti před, při a po močení. Moč vytéká jen velmi spoře, po kapkách. Pocit, jakoby močovou rourou putovala horká kapka moče. Zvýšená pohlavní touha. Zlost a podrážděnost. Zhoršení močením, pitím kávy a studené vody. Zmírnění potíží tlakem ruky na podbřišek.

Poznámka: CANTHARIS je často využívaný přípravek při zánětu močového měchýře.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CANTHARIS 9CH 86.00 Kč
ks

Časté nucení na moč, pálení. Noční pomočování. Pocit, jakoby se v močové rouře kutálel korálek. Příčinou potíží bývá pohlavní styk, potlačená zlost, utrpěná urážka, slehnutí před porodem, vycévkování. Zlepšení pocitu pálení při močení a teplem. Pacient bývá přívětivé povahy, případnou zlost potlačuje.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
STAPHYSAGRIA 9CH 86.00 Kč
ks

Pálivé bolesti v oblasti močového měchýře. Pocit jako by byl měchýř ochrnutý. Sporé vyměšování moči s následnou vyčerpaností. Pocity strachu z těžkého onemocnění a vnitřního neklidu. Strach zůstat o samotě. Zánět ledvin. Nedobrovolný únik moči (inkontinence). Příčinou potíží bývá alergická reakce na potraviny nebo léky, eventuálně současné zánětlivé onemocnění žaludku a střev. Zhoršení potíží krátce po půlnoci, nejhorší mezi půlnocí a druhou hodinou ranní. Zlepšení teplem a teplými obklady (zábaly).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARSENICUM ALBUM 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Silné nucení, avšak množství moče je sporé, vytéká po kapkách. Při močení pálivé a bodavé bolesti. Bolesti jsou nejhorší při posledních odtékajících kapkách. Nekontrolovatelný odchod moči při zakašlání. Otoky a zadržování vody v těle. Pacient nemá žízeň. Příčinou potíží může být prochladnutí nebo naopak přehřátí na slunci nebo alergická reakce. Potíže se zhoršují za horka, zlepšují v chladu, studenými obklady a omýváním chladnou vodou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
APIS MELLIFICA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Velmi prudce nastupující nesnesitelné pálivé bolesti. Nucení na močení. Moč je horká, odtéká jen málo, někdy je zbarvená do červena. Dostavují se pocity neklidu a strachu. Pacient se nepotí. Nastoupí-li pocení, podáme při přetrvávajících potížích přípravek BELLADONNA 9CH. Příčinou potíží bývá prochlazení studeným suchým větrem nebo průvanem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Náhlé propuknutí potíží. Pálivé bolesti při močení. Při otřesech (chůzi, běhu) bolesti v oblasti močového měchýře. Podbřišek je citlivý i na mírný tlak. Pocení, návaly horkosti. Rychlý nástup horečky s rudým obličejem. Zánět močového měchýře a pyelitida (zánět ledvinné pánvičky). Příčinou potíží bývá prochladnutí po promoknutí nebo pobytu ve vlhku. Zhoršení večer a v noci.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Podrážděný močový měchýř. Časté nucení na močení, při močení bolest. Inkontinence (nedobrovolný únik moči). Zadržování moči. Příčinou potíží bývá delší pobyt ve vlhkém a studeném prostředí nebo promoknutí, koupel ve studené vodě, prochladnutí od nohou a sezením na studeném betonu apod. Zlepšení pohybem a teplem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
DULCAMARA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Neproduktivní nucení na moč – pacient vymočí sotva několik kapek, pokud vůbec spustí moč. Zlost, přecitlivělost, netrpělivost a podrážděnost. Příčinou potíží bývá vyčerpání, případně nadměrný konzum kávy a povzbuzujících přípravků, hýření, přemáhání se, prochladnutí, někdy i operace hemeroidů. Zhoršení kávou, chladem a ráno. Zlepšení teplem a močením (byť jen slabým).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NUX VOMICA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Pocity pálení při a po močení. Při pokusu zastavit proud moče jsou bolesti nejhorší. Křečovité bolesti v močovém měchýři. Inkontinence (nechtěný únik moči) při zakašlání a při těhotenství. Pacient(ka) je plačtivé povahy, potřebuje konejšení, které opravdu zlepšuje potíže. Také mírný pohyb na čerstvém vzduchu zlepšuje. Naopak zhoršení při ležení, teplem a pobytem v zatuchlé místnosti. Příčinou potíží bývá prochladnutí od nohou, období před menstruací, těhotenství, vzrušení a radost.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 86.00 Kč
ks