Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Zácpa

Pravidelná stolice je pro celkové tělesné i duševní zdraví velmi důležitá. Pokud dojde k náhlé změně obvyklého rytmu chození na stolici, tedy k opakujícím se zácpám, nebo naopak k průjmům, je třeba vyhledat lékaře a vyloučit závažné onemocnění, včetně rakoviny tlustého střeva. (Na toto onemocnění je třeba pomyslet zejména při výskytu krve ve stolici, bledosti v obličeji, která může být důsledkem vnitřního krvácení, ztrátě životní energie, náhlém úbytku na hmotnosti a při velmi úzké odcházející stolici). Při výskytu byť jen jediného z těchto příznaků je potřeba navštívit co nejdříve lékaře.

Běžnou zácpu lze upravit vhodnou dietou, dostatečným přísunem tekutin během dne, pitím vlažné vody po ránu na lačný žaludek. Homeopatická léčba bývá velmi prospěšná a úspěšná. Problémy se zácpou pomohou řešit také probiotika, viz sekci Doplňky stravy a zejména u seniorů oblíbená Zaječická kyselka.

S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH
natrium_sulfuricum.jpg

Zácpa při stolici tvrdé nebo naopak při stolici mazlavé a světlé.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No.10 Natrium sulfuricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
natrium_chloratum.jpg

Stolice jako ovčí bobky v malých kuličkách. Po stolici bolest konečníku. Může se objevit i krev z prasklinek na konečníku.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 8 Natrium chloratum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg
Pocit prázdnoty v žaludku i po jídle, nebo naopak, po pozření několika soust nemůže pokračovat v jídle, zpravidla pro silnou plynatost. Zácpa, kdy pacient nemá vůbec žádné nucení na stolici. Únava až vyčerpanost. Pacient může být pohublý a vypadat starší, než je.

Poznámka: Přípravek LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH může pomoci i tehdy, kdy se zácpa projeví v důsledku cestování.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Stálé nucení na stolici. Stolice ve tvaru bobků, odchází jen stěží. Zlepšení horkými nápoji a teplem. Zhoršení psychickou zátěží, stresem, chladem. Příčinou potíží může být sedavé zaměstnání, konzum povzbuzujících látek (velkého množství kávy) a stresující zaměstnání.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum
NUX VOMICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Stolice hnědá, bobkovitá. Zácpu střídá průjem a naopak. Konečník pálí a svědí. Bolestivé trhlinky na konečníku, ze strachu z bolestivého odchodu se pacient snaží stolici zadržovat. Odporně páchnoucí větry a stolice. Chuť na sladké. Druhotnou příčinou potíží bývá vědomé zadržování stolice. Zhoršení potíží mezi 10. a 11. hodinou dopolední. Zhoršení koupelí. Zlepšení teplem a teplým, suchým počasím.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SULFUR 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Skrovná stolice, tvrdá, potažená hlenem. Stolice má tendenci přes veškeré úsilí o vytlačení vklouzávat zpět. Škrábnutí a jiná drobná zranění se jen pomalu hojí. Zimomřivost. Příčinou potíží bývá reakce na očkování. Zhoršení před a během menstruace. Zlepšení teplem a teplým, vlahým počasím.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SILICEA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Stolice tvrdá a suchá, černá jako uhlíky. Chybí nucení na stolici. K vytlačení stolice je zapotřebí velkého úsilí. Bolesti břicha křečovité s pocity bodání. Podrážděnost. Příčinou potíží bývá zlost či nepříjemnosti. Zhoršení námahou a teplem. Zlepšení při po ulehnutí a v klidu. Suché sliznice v ústech i rty. Výrazná žízeň.

Charakteristika. : Homeopatikum.
BRYONIA 9CH 87.00 Kč
ks
apo-lact_9.jpg

Doplněk výživy ze skupiny probiotik. Příznivě ovlivňuje střevní mikroflóru a tím i funkčnost celého imunitního systému. Více informací zde:

Charakteristika. :Doplněk stravy.
APO-Lactobacillus 10+ 30tabl. 249.00 Kč
ks
pearls_ic.jpg

Doplněk stravy. Probiotikum - pro intenzivní podporu trávení. Vhodný pro seniory a při cestování. Zmírňuje nadýmání a občasnou zácpu. Více informací zde:

Pearls IC cps. 30 382.00 Kč
ks