Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Spalničky, dětské nemoci

Spalničky jsou vysoce nakažlivé s inkubační dobou 10-14 dnů. K infekcím dochází buď kapénkovou nákazou, nebo přímým tělesným kontaktem. Spalničky jsou charakteristické dvěma odlišně se projevujícími fázemi. Prvotní fáze je charakterizována zvýšenou teplotou a projevy běžnými pro nachlazení, jako je kašel, kýchání a bolesti v krku. Na sliznicích v dutině ústní je již v této fázi zřetelná vyrážka, která se postupně zbarvuje do červena. Později se v ústech objevují typické bílé flíčky a skvrny. Toto první stadium trvá přibližně 3-4 dny.

Druhá (hlavní) fáze nemoci je charakterizována vysokou horečkou, nezřídka přesahující i 40 °C a pocitem těžkého onemocnění. Oční spojivky jsou zanícené, světlo velice dráždí a je nepříjemné. Proto by se v místnosti, kde nemocné dítě leží, neměl rozsvěcovat lustr, nýbrž jen náhradní zdroj světla, jehož paprsky nedopadají přímo na obličej nemocného dítěte. Dítě bývá plačtivé a touží po konejšení. S poklesem teplot se objevuje typická vyrážka po celém těle, včetně nohou. (U zarděnek je vyrážka především v horní polovině těla – viz též heslo „Zarděnky“).

Vyrážka u spalniček začíná v obličeji a za ušima a postupně se rozšíří na celé tělo včetně končetin. Jedná se o malé, červené, poněkud vyvýšené skvrnky na kůži, které později blednou a přecházejí do hnědavé barvy. Zhruba po týdnu od objevení se vyrážky tato opět mizí. Spalničky samy o sobě nejsou tak nebezpečné, jako mohou být nebezpečné komplikace s nimi spojené. Jedná se především o možný zápal plic, bolestivý zánět středního ucha, případně i encefalitidu, tedy zánět mozku. Proto je cílené léčení spalniček důležité a homeopatie zde může výrazně pomoci, zejména posílením imunitního systému a odvrácením možných následných komplikací. Podávejte homeopatika, jejichž popis odpovídá skutečným symptomům spolu s antibiotiky, které předepsal dětský lékař.

S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH

Sada homeopatik HomSet® - DN obsahuje přípravky, které se osvědčují při homeopatické léčbě dětských nemocí. Přípravky obsažené v této sadě pokrývají symptomatiku spalniček, spály, příušnic, zarděnek a planých neštovic. Souprava obsahuje homeopatika Belladonna 9CH, Gelsemium 9CH, Phytolacca 15CH a Rhus toxicodendron 9CH. Přípravek Rhus toxicodendron 9CH je navíc obohacen psychodynamickou biorezonancí o informační složky dalších homeopatik, homeopatik, která se osvědčují při léčbě spalniček, spály, příušnic, zarděnek a planých neštovic.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HomSet® - DN 348.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Rychlý, bouřlivý nástup vysoké horečky. Výrazná žízeň na studené nápoje. Světlo vadí a dráždí. Chraptivý, suchý kašel. Zhoršení v noci. Pacient nechce být sám, projevuje se neklid a strach. Přes horečku se pacient nepotí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Rychlý nástup velmi vysoké horečky (podobně jako u popisu výše), ale malá žízeň, přestože jsou sliznice v ústech suché. Obličej je červený. Vyrážka, pokud je již viditelná na sliznici v ústech, je červená. Neklid. Oči jsou citlivé na světlo. Pocení. Zhoršení všemi smyslovými vzruchy (hlukem, ruchy, zapínáním a vypínáním světla a doteky. Zhoršení také večerní dobou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg
Suchý a bolestivý kašel, dítě se při kašli drží za hrudník, aby zmírnilo bolesti při kašli. Žízeň na studené nápoje. Podrážděnost až projevy vzteku. Zhoršení i tím nejmenším pohybem nebo dotekem.

Poznámka: Podání přípravku nejprve povzbudí projevy vyrážky na kůži, ale poté následuje rychlé vyléčení.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BRYONIA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Suchý až drásavý kašel, sekret z nosu vodnatý, odírá nosní dírky i horní ret. Bolesti hlavy vystřelující do očí. Silně svědivá vyrážka. Oční víčka těžká, nemůže udržet oči otevřené. Pocit tíže v končetinách, ani hlavou nemůže pořádně hýbat. Zvýšená teplota, pocit mrazení. Třes. Apatické dítě, jako omámené. Zhoršení vlhkým počasím a rozrušením.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
GELSEMIUM SEMPERVIRENS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Horečka jen středně vysoká, nedosahuje obvyklých 40 °C. Kýchání, sucho v puse ale pacient nemá žízeň. Dítě je plačtivé, poddajné až skleslé. Zhoršení v teplé a zatuchlé místnosti, zlepšení utěšováním a na čerstvém vzduchu. Průběh nemoci je celkově spíše mírnější.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg
Spalničky se slabou vyrážkou. Všechny sliznice pálí. Má chuť na sladké. Zhoršení mytím a koupáním.

Poznámka: Podání přípravku nejprve povzbudí projevení se vyrážky na kůži, ale poté následuje rychlé vyléčení.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SULFUR 9CH 87.00 Kč
ks