Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Únava a extrémní vyčerpanost, slabost

Únava je přirozenou reakcí organismu na fyzickou nebo dušení námahu, signálem k odpočinku, stejně jako je hlad signálem k doplnění energie. Jedná-li se dlouhodobé vypětí a přepínání, může dojít k vyčerpání organismu takovým způsobem, že již běžná regenerace nestačí, pak hovoříme o chronické vyčerpanosti. Tato vyčerpanost však nemusí být svojí podstatou totožná s chronickým únavovým syndromem. V každém případě je vhodné vnímat a respektovat signály, kterými nás organismus upozorňuje na potřebu korekce životního stylu. Současně je nutné omezit konzum povzbuzujících látek, zejména kávy a alkoholu a dopřát si čas na zdravý spánek a aktivní pobyt na čerstvém vzduchu.

Často je chronická únava průvodním jevem indikujícím sníženou činnost jater. Játra nebolí, "bolestí jater" signalizující potřebu játra podpořit je právě únava. Doporučujeme potravní doplněk z plodu (semen) ostropestřce mariánského. V semeni obsažená účinná látka silymarin je ideálním přírodním lékem pro detoxikaci a regeneraci jaterní tkáně. Ostropestřce lze úspěšně řešit celou škálu jaterních potíží, počínaje zvýšenými hodnotami jaterních testů a konče cirhózou jater. I značně poškozená játra mohou za podpory silymarinu, respektive zpracovaných semen ostropestřce mariánského, regenerovat a navrátit se do stavu plného zdraví. U značně poškozených jater doporučujeme nejméně měsíční kúru, pro krátkodobou detoxikační kůru postačí 7-14 dní užívání 2-3x do roka. Podotýkáme, že čaje z ostropestřce mariánského jsou pro regeneraci jater neúčinné, neboť silymarin není rozpustný ve vodě!

Pro podporu organismu při chronické únavě, pokud tato není v přímé souvislosti se sníženou detoxikační schopností jater, doporučujeme níže uvedené homeopatické přípravky, ale i některé Bachovy esence, zejména pak esenci č. 23 Olive, dále pak č. 37 Wild rose a č. 17 Hornbeam. Bachovy květové esence můžete zakoupit v sekci Bachovy květové esence – Manuál.

S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik, Bachových esencí a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH
kalium_phosphoricum.jpg

Nevysvětlitelná ztráta energie po nemoci. Užívejte formou „horkých sedm“. Tedy sedm tablet rozpustit v horké vodě a popíjet jako horký nápoj. Míchejte plastovou lžičkou, ne kovovou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 5 Kalium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Únava z velké nebo dlouhotrvající námahy.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARNICA MONTANA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_358.jpg

Homeopatický přípravek při chronické únavě, zejména pak po prodělaném delším onemocnění.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHINA 9CH 87.00 Kč
ks