Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Revmatismus, revma

Revmatismus a artrotické změny na kloubech (viz též heslo „Artróza“) mohou být způsobeny akutní horečnatou fází ale zejména dlouhodobým ukládáním homotoxinů do kloubních tkání, vazů a chrupavek. To se pak projevuje sníženou schopností organismu obnovovat kloubní tkáně. Chrupavka ustupuje a dochází k přímému kontaktu hlavic kostí, což je nefyziologické, vede k bolestem a zánětům.

Dále je třeba zvážit, zda se v akutní fázi bolesti kloubů nemůže jednat o onemocnění dnou (pakostnicí), což je bolestivé hromadění krystalků kyseliny močové v kloubech. Dnou trpí více muži než ženy.

Pro symptomatickou homeopatickou léčbu je možno využít některý z dále uvedených přípravků.

V rámci hesla „revmatismus“ zmiňme ještě revmatickou horečku. Ta vzniká „zmatením“ imunitního systému, které za normálních okolností bojuje proti patogenním bakteriím a dalším mikroorganismům, nicméně za určitých okolností (například v důsledku očkování) se činnost imunitního systému mohou obrátit proti vlastním buňkám a tkáním, jako kdyby tyto byly infekcí. Těmito tkáněmi jsou obvykle tkáně srdce, kloubů, centrálního nervového systému a kůže. Proto se revmatická horečka řadí do skupiny autoimunitních onemocnění, které je třeba řešit konstituční homeopatickou léčbou (osobní návštěvy u zkušeného homeopata – homeopatky) jsou nutností. Druhou možností je Gersonova léčebná metoda – viz náš příspěvek na facebooku ze dne 11. září 2014.

S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH

Dle doporučení výrobce: poranění všeho druhu (sport, nehoda), jako podvrtnutí, vymknutí, zhmoždění, krvácení do kloubů, zlomeniny, otřes mozku atd. Postoperační a postraumatický otok a otoky měkkých tkání. Zánětlivé a se zánětem spojené degenerativní procesy v různých orgánech a tkáních. Zánětlivé procesy v podpůrném a pohybovém aparátu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
TRAUMEEL S (mast) 189.00 Kč
ks
kalium_sulfuricum.jpg

Revmatické klouby, přípravek je indikován pokud se bolesti kloubu zhoršují teplem a večerní dobou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 6 Kalium sulfuricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
magnesium_phosphoricum.jpg

Bolesti vystřelují a mění svoji lokalizaci (tzv. stěhovavé bolesti).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 7 Magnesium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
natrium_sulfuricum.jpg

Pokud se revmatické potíže nebo bolesti související s artrózou zhoršují při vlhkém počasí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No.10 Natrium sulfuricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks

Revmatické bolesti jako následek vlhkého a nebo deštivého počasí. Pocit trhání a tahání v okolí kloubů nebo i v kloubech. Velký neklid. Bolesti se zhorší při začátku pohybu, avšak pokud pacient překoná počáteční potíže a vytrvá v pohybu, například v chůzi, dostaví se úleva. Zlepšení teplem a suchými teplými obklady. Zvláště příjemná a úlevná je termoláhev zabalená v suchém ručníku přiložená na záda.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
RHUS TOXICODENDRON 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_434.jpg

Pacient trpí chladem a má sklon k lumbágu (vysunutí meziobratlové ploténky) v důsledku nastuzení. Prudké křečovité bolesti. Chce-li se pacient v noci otočit na druhý bok, musí se přitom posadit, což jej rozčiluje. Pohyb velmi zhoršuje bolesti, proto se mu pacient snaží vyhnout. Rovněž průvan zhoršuje potíže. Zlepšení teplem, nahříváním postiženého místa a teplými nápoji.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NUX VOMICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_428.jpg

Revmatická artritida. Pacient působí velmi ustaraným dojmem, potí se na hlavě, zejména v noci.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CALCAREA CARBONICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_429.jpg

Velmi bolestivé revma zvláště na rukou, prstech, zápěstí a kotnících u nohou. Velmi obtížné a bolestivé pohyby. Ideální je podat toto homeopatikum brzy, když se začínají bolesti projevovat na kloubu, jímž je palec spojen s rukou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CALCAREA PHOSPHORICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_431.jpg

Bolesti holení táhnoucí se až do kotníků. Bolesti paží. Tahavé bolesti přecházejí v místech kloubů (nejčastěji v kotnících) v bodavé. V kotnících se objevuje též pocit, jako by kloub neseděl na svém místě, zvláště, když se pacient pokouší chodit. Pacient si navíc stěžuje, že má příliš tvrdé lůžko. V noci silné pocení po celém těle. V klidu se objevuje třesavka.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
DROSERA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_432.jpg

Bolesti mezi lopatkami, nejčastěji v noci, donutí pacienta vstát. Pacient trpí pocity chladu a je podrážděný. Doteky jsou nepříjemné až bolestivé.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
FERRUM PHOSPHORICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_433.jpg

Ztuhlost levého předloktí a pocit ztuhnutí a tlaku na vnější straně levé nohy. Jakoby pocit pevného obvazu na předloktí a noze. Mohou se objevit i pocity bolestivého vrtání.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NATRUM SULFURICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_435.jpg

Bolesti v jednom kloubu, nejčastěji v koleni. Zhoršení pobytem v teplé místnosti, zlepšení mírným pohybem na čerstvém vzduchu. Někdy je bolesti v kloubu vyžene v noci z postele a pacient se musí chvíli chodit, aby mohl opět usnout.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_437.jpg

Revmatické bolesti v jednom koleni. Pacient se překvapivě potí na odkryté části těla, například když usne s nezakrytou paží nebo nohou. Také kolem krku se potí. Pot je někdy olejovité konzistence, může i zapáchat.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
THUYA OCCIDENTALIS 9CH 87.00 Kč
ks