Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Příušnice

Příušnice jsou virové onemocnění napadající příušní slinné žlázy. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění, které se přenáší kapénkovou nákazou a přímým tělesným kontaktem. Inkubační doba mezi nakažením a prvními projevy nemoci je 2-3 týdny. V prvním stadiu se objevují symptomy blízké chřipce či nachlazení, jako je horečka, ztráta chuti k jídlu, bolesti hlavy a v krku. Navíc se může objevit i jistá podrážděnost. Po jednom až dvou dnech trvání těchto příznaků se objeví typický otok příušních slinných žláz, zpravidla nejprve na jedné straně. Otevírání úst a žvýkaní jídla je bolestivé, zvýšená teplota a otok přetrvávají asi týden. Ze závažných komplikací je třeba upozornit na následné virové onemocnění žláz a nervů, často bývají napadena varlata a nadvarlata, což může vést až k následné sterilitě. Rovněž vaječníky a mléčná žláza mohou být napadeny. Komplikace spojené s onemocněním slinivky břišní mohou vést k objevení se cukrovky (Diabetes mellitus) již v raném věku. Rovněž zánět mozkových blan může vzniknout v přímé souvislosti s příušnicemi.

Podezření na příušnice, respektive na možné komplikace patří do ordinace lékaře. Symptomy, které by nás měly na tyto nastávající komplikace upozornit, jsou bolesti varlat u chlapců, bolesti v podbřišku a bolesti prsou u dívek. Dále silné bolesti hlavy, přetrvávající zvracení a bolesti břicha (mohou mít souvislost s napadením slinivky břišní). V dětství prodělané příušnice znamenají celoživotní imunitu proti tomuto onemocnění. (Očkování je rovněž možné, ale rozhodně nezaručuje takový stupeň imunity, jako prodělané onemocnění).

Nemocnému dítěti je třeba zajistit klid na lůžku a dostatečný přísun tekutin. Vzhledem k bolestem spojením s otevíráním úst je dobré pít slámkou nebo pomocí hadičky. Nedostatek tekutin zhoršuje průběh onemocnění! Jídlo by mělo být kašovité, aby je nebylo potřeba žvýkat. Zažívacím orgánům, zejména slinným žlázám a slinivce břišní, je třeba v průběhu nemoci maximálně ulevit, nepodávat tedy jídla kyselá, tučná a cukr. Sladit výhradně medem.

Pro informace o dalších dětských nemocech navštivte oddělení spála, spalničky, plané neštovice a zarděnky.

S objednanými homeopatiky obdržíte též informační list k užívání homeopatik a k homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH

Příušní žlázy jsou naběhlé a na pohmat tvrdé. Při polykání vystřelují bolesti až do ucha. Sliznice v hrdle je tmavočervená. Zhoršení vlhkým počasím.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PHYTOLACCA DECANDRA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_424.jpg

Teplota pouze zvýšená, u chlapců bolesti varlat a u dívek v podbřišku, eventuálně bolestivá prsa. Dítě je plačtivé, touží po konejšení. Málo projevená nebo žádná žízeň. Zlepšení na čerstvém vzduchu, zhoršení v přehřáté a zatuchlé místnosti.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_422.jpg

Silné slinění a zápach z úst. V noci hojné pocení studeným, lepkavým a kysele páchnoucím potem. Velmi bolestivé otevírání úst. V noci slintání na polštář. Zhoršení jak chladem, tak teplem a v noci. Zhoršení ležením v prohřáté posteli.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
MERCURIUS SOLUBILIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_420.jpg

Rychlý nástup vysoké horečky, neklid a pocity strachu, žízeň na chladné nápoje. Zhoršení v noci. Pacient se nepotí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_421.jpg

Vysoké teploty, rozpálený obličej a čelo, malá žízeň, i přesto, že sliznice v ústech jsou suché. Pravá příušní žláza byla napadena dříve, nebo je více naběhlá. Doteky jsou nepříjemné. Zhoršení večer. Pocení.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_425.jpg

Pacient je v noci velmi neklidný, na posteli sebou zmítá. Levá příušní žláza bývá napadena dříve nebo více. Protivná pachuť v ústech. Na rtech se objevují opary. Chladno zhoršuje, zatímco mírný pohyb zlepšuje potíže. V noci zhoršení.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
RHUS TOXICODENDRON 9CH 87.00 Kč
ks