Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Předmenstruační syndrom

Předmenstruačním syndromem se rozumí komplex potíží, které se objevují v období krátce před menstruací a které zpravidla s nástupem menstruace buď zcela vymizí, nebo se přinejmenším zmírní. Tyto hormonálními změnami podmíněné potíže mohou být velice nepříjemné a ztrpčovat život jak samotné ženě, tak i jejímu okolí. Nejtypičtějšími projevy předmenstruačního syndromu jsou zadržování vody v těle spojené s otoky nohou, naběhlé a bolestivé prsy, bolesti hlavy (viz též heslo „Bolesti hlavy akutní“), poruchy zažívání, nadýmání, náladovost, pocity strachu (proti strachu působí Bachovy esence č. 20 Mimulus a č. 2 Aspen), zuřivosti (zde pomáhá Bachova esence č. 6 Cherry plum a homeopatikum Chamomilla 30CH). V krajním případě i sebevražedné myšlenky (opět Bachova esence č. 6 Cherry plum a případně i č. 21 Mustard. S těžkými poruchami by se žena měla svěřit do péče odborného lékaře. Homeopatie a léčba Bachovými esencemi mohou tyto potíže zcela vyřešit nebo přinejmenším výrazně zmírnit. Bachovy kapky si můžete objednat v sekci „Bachovy květové esence“.

S objednanými homeopatiky obdržíte též informační list k užívání Bachových esencí, homeopatik a k homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH

Sada homeopatik HomSet® - PRO ŽENY 1 obsahuje přípravky, které se uplatňují při homeopatickém zmírňování potíží souvisejících s menstruačním cyklem. Souprava obsahuje homeopatika Actea racemosa 9CH, Belladonna 9CH a Colocynthis 15CH. Přípravek Colocynthis 15CH je navíc obohacen radionickou biorezonancí o informační složky dalších homeopatik, která bývají účinná při léčbě a zejména prevenci potíží souvisejících s menstruačním cyklem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HomSet® - PRO ŽENY 1 261.00 Kč
ks
mastodynon_50ml_MED.jpg

Čistě přírodní lék na potíže před a během menstruace.
Účinně upravuje potíže při premenstruačním syndromu (PMS):
tiší bolesti hlavy a podbřišku, mírní přílišnou citlivost a bolest prsů, zlepšuje náladu, zbavuje otoků, harmonizuje menstruační cyklus. Pomůže při příliš silné menstruaci, bolestivé menstruaci, chybějící menstruaci, nepravidelné menstruaci. Příbalová informace. Čtěte pozorně:

Charakteristika. :Léčivý přípravek.
MASTODYNON kapky 50 ml 224.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_413.jpg

Deprese, podrážděnost, bolesti hlavy, návaly horkosti, žárlivost. Silné sexuální puzení. Příčinou potíží bývá nastupující přechod (klimakterium). Zlepšení při objevení se měsíčního krvácení. Zhoršení teplým, parným počasím. Nesnáší těsný oděv a obklopení davem lidí. Zhoršení též po ránu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LACHESIS MUTUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_415.jpg

Menstruace je buď opožděná a slabá, nebo naopak předčasná a silná. Sklon k zadržování vody v těle a k otokům (nohou a pod). Nateklé prsy. Před menstruací pocity smutku až deprese. Řídká palčivá leukorrhea (bělavý výtok). Suchá pochva a odpor k pohlavnímu styku. Upřednostňuje slaná jídla, ne tučná a ne rosolovitá. Výrazný rys zodpovědnosti, spíše samotářský typ, nevyhledává společnost. Nesnáší utěšování. Zhoršení na slunci a dopoledne kolem 10. hodiny.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NATRUM MURIATICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_414.jpg

Měsíční krvácení mimo běžný cyklus, někdy příliš brzy, jindy opožděné, silné. Před menstruací pocity sklíčenosti, mrzutá nálada, pocit chladu. Opožděné dospívání. Agresivní, ostrá leukorrhea (bělavý výtok), pocit suchosti v pochvě. Buď chybějící nebo naopak přehnaná sexuální touha. I malý tlak na břicho je nepříjemný. Chuť na sladké, odpor k nadýmavým poživatinám. Plynatost. Podrážděnost, sklon k autoritativnímu chování. Deprese a strach o vlastní zdraví. Zhoršení v uzavřených místnostech a horkem. Zhoršení mezi 4. a 6. hodinou odpolední. Zhoršení též během cyklu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_417.jpg

Opožděný nástup menstruace. Nepravidelný cyklus nebo vynechání cyklu. Krvácení je doprovázeno silnými bolestmi. Silná náladovost, lítostivost až k slzám, zimomřivost, návaly horkosti, špatně od žaludku, bolesti prsou. Zlepšení pohybem na čerstvém vzduchu, zhoršení teplem, v nevětrané místnosti a teplem postele. Nesnáší tučné pokrmy. Zhoršení potíží před a během menstruace ale také v období, kdy došlo k vynechání cyklu. Zlepšení konejšením.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_418.jpg

Před začátkem cyklu se objevují deprese s pláčem střídané silně agresivním chováním. Odpor k pobytu ve společnosti, touha být sama. Menstruace je opožděná a bolestivá. Pocit tlaku v podbřišku, pocit, jakoby pánevní orgány měly vypadnout. Tento pocit nutí ženu sedět se zkříženýma nohama. Může se skutečně dostavit i prolaps (výhřez) dělohy. Může se objevit i zapáchající bílá nebo žlutavá leukorrhea. Pálení a svědění. Odpor ke styku. Emocionální odpojení od rodiny. Agresivní a velmi kritické postoje k manželovi. Zlepšení tělesnou aktivitou a tancem. Zhoršení v průběhu menstruace, v době těhotenství a nebo přechodu. Zhoršení pohlavním stykem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SEPIA OFFICINALIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_411.jpg

Pocity strachu, včetně strachu z výšek, bolesti hlavy, naběhlé, na dotek citlivé prsy. Pocity vyčerpanosti, jakoby bez energie. Silné krvácení a krvácení i mimo cyklus. Studený, kysele páchnoucí pot. Sklon k ukládání tuku až otylosti. Odpor k mléku, chuť na vajíčka a někdy na nestravitelné věci (např. mýdlo). Výrazná sexuální touha. Strach z nevyléčitelné nemoci a iracionální strach z „pozbytí rozumu“. Svéhlavost až vzpurnost. Příčinou potíží bývá přetížení úkoly nebo přepracování. Zhoršení chladem, vlhkem a námahou, včetně námahy duševní.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CALCAREA CARBONICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_416.jpg

Žena má pověst podrážděné, netrpělivé a ctižádostivé osoby. Je aktivní a v práci výkonná. Před cyklem se objevuje velká podrážděnost. Krvácení příliš silné a dlouhotrvající. Křečovité tlaky v děloze směřující dolů. Zimomřivost. Časté nucení na stolici. Během periody se může objevit zácpa. Zvýšená sexuální touha. Příčinou potíží může být stres nebo užívání povzbuzujících a stimulačních látek, případně drogová závislost. Zhoršení po ránu, chladem a psychickým tlakem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NUX VOMICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_419.jpg

Velké nepravidelnosti cyklu (buď příliš brzy, nebo příliš pozdě, obvykle velmi silná a dlouho trvající menstruace). Stolice, moč a větry odporně páchnoucí. Pálící výtok. Zarudnutí rtů, očních víček, okolí konečníku. Výrazná chuť na sladkosti. Zhoršení chladem, vlhkem, mytím a koupelí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SULFUR 9CH 87.00 Kč
ks