Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Průjem, střevní potíže

Při akutním průjmu je třeba dbát na přísun tekutin, např. bylinných čajů nebo zeleninového vývaru, neboť dochází rychle k dehydrataci postiženého, podobně jako při zvracení. Jinak je třeba průjem, podobně jako zvracení, chápat jako přirozenou reakci organismu a jeho snahu zbavit se rychle nevhodného nebo dokonce toxického obsahu zažívacího traktu.

Jiná je situace u alergiků (v úvahu přichází např. alergie na lepek, ovoce a mléko) a především u kojenců, respektive u nekojených dětí na náhradní mléčné stravě. Průjem, i akutní, můžeme s úspěchem vyléčit i homeopaticky za použití některého z níže uvedených léků.

Chronický průjem může být i psychického původu. Doporučujeme vyzkoušet Bachovy esence, zejména esenci č. 20 Mimulus. V úvahu přicházejí ale i další Bachovy esence, podle typu psicjické zátěže, se kterou se potýkáte. Více informací naleznete v sekci Bachovy květové esence – Manuál.

S průjmy, střevními a žaludečními potížemi se většinou setkáváme v situacích, kdy jsou nejméně žádoucí, totiž na cestách. Většinou se jedná o reakci na nezvyklé potraviny, sluneční úžeh a stres. Také kvůli možnosti účinně a bez vedlejších účinků a omezení řešit průjem by v cestovním zavazadle neměla chybět léčebná souprava HomSet® CESTOVNÍ (obsahuje sešitek s pokyny k výběru homeopatik podle typu potíží).

S objednanými homeopatiky obdržíte též informační list k užívání homeopatik a k homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH

Cestovní homeopatická souprava v praktickém pouzdru obsahuje tato homeopatika: ACONITUM NAPELLUS 30CH, ANTIMONIUM CRUDUM 30CH, APIS MELLIFICA 30CH, ARGENTUM NITRICUM 30CH, ARSENICUM ALBUM 30CH, BELLADONNA 30CH, CANTHARIS 30CH, COCCULUS INDICUS 30CH, COLOCYNTHIS 30CH, GELSEMIUM SEMPERVIRENS 30CH, RHUS TOXICODENDRON 30CH a také lahvičku na přípravu homeopaticky aktivního roztoku. V pouzdru naleznete i návody, která homeopatika v jakých situacích zvolit.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HomSet® CESTOVNÍ 1199.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_400.jpg

Pacient je velmi vyčerpaný a trpí zimnicí. Ruce i nohy jsou studené. Bledý, nemocně vypadající obličej. Žízeň na malá množství nápojů. Příčinou potíží bývá konzum zkaženého jídla a nebo nachlazení žaludku studenými nápoji nebo zmrzlinou za horkých dnů, případně nezvyklá nebo nehygienicky připravená strava. Stolice je řídká, vodnatá, častá a odporně páchne. Zhoršení v noci, zvláště kolem půlnoci. Pocit strachu a vnitřního neklidu. Zhoršení pouhým pohledem na jídlo a pachem připravovaného jídla. V žaludku, střevech i konečníku pálivé bolesti. Zlepšení teplem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARSENICUM ALBUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_399.jpg

Zelený, špenát připomínající, hlasitě odcházející průjem. Případně hlenovitý, vodnatý průjem. Chuť na sladké, které ale zhoršuje potíže. Silně nadmuté břicho, explozivní říhání (po kterém se uleví). Fobie a různé strachy. Příčinou potíží může být strach nebo rozrušení, například z veřejného vystoupení, zkoušky, písemky, nebo před cestou, ale též konzum sladkostí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARGENTUM NITRICUM 9CH 87.00 Kč
ks
ferrrum_phosphoricum.jpg

Stolice obsahuje nestrávené části potravy.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 3 Ferrum phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
kalium_chloratum.jpg

Chronický průjem, stolice obsahuje bělavý hlen.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 4 Kalium chloratum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
kalium_phosphoricum.jpg

Průjem, stolice odporně páchne.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 5 Kalium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
magnesium_phosphoricum.jpg

Průjem doprovázený křečemi v břiše. (Při křečích všeho druhu je Schüsslerova sůl č. 7 základním přípravkem).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 7 Magnesium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
natrium_chloratum.jpg

Stolice je vodnatá a obsahuje hlen.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 8 Natrium chloratum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
natrium_phosphoricum.jpg

Stolice páchne kysele.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 9 Natrium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
natrium_sulfuricum.jpg

Průjem se objevuje pravidelně po snídani. Stolice je žlutá a vodnatá.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No.10 Natrium sulfuricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
apo-lact_6.jpg

Doplněk výživy ze skupiny probiotik. Příznivě ovlivňuje střevní mikroflóru a tím i funkčnost celého imunitního systému. Více informací zde:

Charakteristika. :Doplněk stravy.
APO-Lactobacillus 10+ 30tabl. 249.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_396.jpg

Stolice je velmi řídká, vodnatá, s hlenem. Silný vnitřní neklid, pocity strachu. Příčinou potíží bývá prochlazení studeným, suchým větrem, konzum studených nápojů a prožitý strach nebo leknutí. Pacient se nepotí. Zlepšení při pocení. (Po začátku pocení uvážit následnou léčbu přípravkem BELLADONNA 9CH).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_397.jpg

Průjem jako následek koupání ve studené vodě za horkého dne, nebo jako následek neúměrného pití studených nápojů za horka. Pacient je bledý a ochablý. Depresivní pocity. Žádná žízeň, jazyk potažený tlustým bílým povlakem. U dětí výrazné posmrkování. Pokožka kolem nosu je popraskaná. Může se dostavit i hořké zvracení. Zhoršení jídlem i pitím. Stolice může mít libovolný charakter, vždy je však hojná a páchnoucí. Před odchodem stolice výrazná řezavá bolest v konečníku. Po stolici přetrvává po určitou bolestivé neproduktivní nucení na stolici.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ANTIMONIUM CRUDUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_398.jpg

Průjem za horkého dne. Pokožka suchá a horká. Pacient je mentálně ochablý, neudrží myšlenkovou souvislost. Ústa suchá, jazyk červený a lesklý, přesto žádná žízeň. Pacient je podrážděný, neklidný. Zvracení žluči. Pokud potíže přetrvávají, dostavuje se opuchlost rukou, pokožka dostává modravý odstín. Silné bolesti konečníku. Břicho je nafouklé a tak ochablé, že pacient ani nemůže tlačit na stolici. Na lůžku zaujímá pozici s přitaženými koleny. Zhoršení pohybem a teplem a též ráno. Stolice je velká, formovaná a horká. Zpočátku žlutá, ke konci nazelenalá a potřísněná hlenem a slizem. Příležitostně též vodnatá a páchnoucí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
APIS MELLIFICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_401.jpg

Křečovité, bodavé bolesti v břiše. Sucho v ústech, suché rty. Velká žízeň na studenou vodu. Příčinou potíží může být rychlé zchlazení po přehřátí (např. ledovým nápojem nebo koupelí), tělesné přepínání se a zlost. Zhoršení rozčilením a sebemenším pohybem, doteky. Zhoršení též po ránu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BRYONIA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_402.jpg

Přípravek pro děti, u nichž dochází k průjmům v období  prořezávání zoubků. Stolice zelenavě zbarvená. Dítě je podrážděné až zuřivé. Nošení dítěte po místnosti nebo houpaní zlepšuje stav.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHAMOMILLA VULGARIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_403.jpg

Silné koliky z nadýmání. Nafouklé břicho. Vypouštění větrů nepřináší úlevu. Stolice vodnatá, žlutá, odporně páchnoucí. Pocity vyčerpanosti. Studený pot, pocit mrazení. Závratě, ztráta rovnováhy, hučení v uších. Popudlivost, vznětlivost, citlivost na rozrušení. Příčinou potíží bývá ztráta tělní tekutiny (kojením, krvácením, průjmem, zvracením) která není nekompenzovaná přísunem tekutin. Další možnou příčinou je následek dlouhého a vyčerpávajícího onemocnění. Zlepšení teplem, přikrytím. Zhoršení studeným a vlhkým počasím, jídlem. Přípravek možno podávat při všech typech průjmu pro snížení dehydratace organismu. Další homeopatikum pak volíme podle shody symptomů s uvedenými popisy. Druhé homeopatikum pak podáváme s hodinovým časovým odstupem po podání přípravku CHINA 9CH.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHINA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_404.jpg

Průjem a křeče v břiše. Pacient je na lůžku bolestí schoulený. Příčinou potíží může být prochlazení a zlost (projevená i potlačená). Tlak na břicho a teplo zlepšují stav pacienta. Schoulení zlepšuje bolesti (pacient vůbec nemůže ležet natažený).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
COLOCYNTHIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_405.jpg

Křečovité nebo řezavé bolesti v oblasti pupku. Vodnatý, žlutě zbarvený průjem. Zle od žaludku, říhání, zvracení. Příčinou potíží bývá expozice sychravému počasí, sezení nebo stání na studeném betonu, kameni apod. Zhoršení chladem a vlhkem a studenými pokrmy.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
DULCAMARA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_406.jpg

Průjem po leknutí, v důsledku trémy a nebo při obdržení špatné zprávy. Stolice odchází proti vůli. Pacient je jakoby nezúčastněný, apatický. Celková slabost. Zlepšení v klidu, bez přítomnosti druhých osob. Přípravek může pomoci i v počátečním stadiu střevní chřipky.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
GELSEMIUM SEMPERVIRENS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_407.jpg

Průjem odchází s krví a hlenem. Těžké bolesti břicha a ve střevech. Při odchodu stolice jsou bolesti nejhorší. Nedostavuje se pocit normálního ukončení stolice. V noci silné pocení studeným a lepkavým potem. Z úst páchne, ve spánku odtok slin na polštář. Jazyk potažený. Zhoršení změnou okolní teploty (poklesem i zvýšením), v noci a během vyprazdňování.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
MERCURIUS SOLUBILIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_408.jpg

Vodnaté ranní průjmy, často v důsledku předchozího promoknutí a prochlazení. Škrouchání v břiše a plynatost. Snížená tolerance k lepku (glutenu) s následnými střevními potížemi. Natrum muriaticum je lékem volby v situacích, kdy po jídle následuje v krátkém době průjmovitá stolice.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NATRUM SULFURICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_409.jpg

Špatně od žaludku, průjem s hlenem a krví. Stolice je pokaždé jiná, jednou řídká, podruhé tuhá. Slabá nebo žádná žízeň. Plačtivost. Častá změna nálad. Zhoršení teplem místnosti, zlepšení na čerstvém vzduchu a konejšením. Příčinou potíží může být konzum ovoce, těžkého jídla, zmrzliny, nevhodná kombinace jídel.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_410.jpg

Stolice je žlutá, dráždí konečník a okolní pokožku, která pálí nebo svědí. Nucení na stolici donutí ráno vstát z postele. Stolice a větry odporně páchnou po sirovodíku (zkažených vejcích). Zvláště dopoledne pocit jako by byl „žaludek na vodě“. Touha po sladkém jídle a sladkostech, které ale potíže jen zhoršují. Pacient vypadá jako neumytý. Červené rty. Zhoršení mytím, koupelí, teplem postele a delším stáním. Zlepšení za suchého a teplého počasí. Příčinou potíží může být pití piva, konzum sladkostí a léčba antibiotiky.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SULFUR 9CH 87.00 Kč
ks