Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Prostata, potíže s prostatou

Potíže s prostatou mohou mít rozličný původ, od zánětu přes zbytnění předstojné žlázy, které se objevuje obvykle po 50. roce věku, až po rakovinu. Symptomaticky se potíže s prostatou projevují jako neobvyklé pocity při močení, potíže se spuštěním toku moči, který může být velmi slabý a přerušovaný. Mohou se vyskytnout i silné bolesti v podbřišku, pocity silného nucení na močení a inkontinence (viz heslo). Při zánětech nebo rakovině se může objevit i krev v moči. Za rizikové faktory vzniku rakoviny prostaty se považuje konzum tabáku, alkoholu a promiskuitní způsob života. Při léčbě potíží s prostatou je často využíván i přípravek Sabal serrulata v potenci 9CH nebo vyšší, který vykazuje silnou orgánovou afinitu k prostatě. Jeho výdej je v ČR dosud vázán na lékařský předpis, proto jej v naší nabídce zásilkové služby nemůžeme uvádět. Rozhodně však stojí za vyzkoušení. Můžete si připravit i směsný homeopaticky aktivní roztok, kde Sabal serrulata bude jedním z komponentů.

Další (nehomeopatické) produkty, které lze použít při potížích s prostatou, naleznete též v sekcích „Doplňky stravy“.

S objednanými homeopatiky obdržíte též informační list k užívání homeopatik a k homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH

Sada homeopatik HomSet® - PRO MUŽE 2 obsahuje přípravky, které se osvědčují při homeopatické léčbě obtížného močení a potíží s prostatou. Souprava obsahuje homeopatika Belladonna 9CH, Thuya occidentalis 9CH, Pulsatilla 5CH a Staphysagria 15CH.
Přípravek Staphysagria 15CH je navíc obohacen radionickou biorezonancí o informační složky dalších homeopatik.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HomSet® - PRO MUŽE 2 348.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_395.jpg

Zbytnění nebo zánět prostaty. Ztížené močení. Svědění nebo pálení v močové trubici. Výtok z močové trubice zbarvený dozelena. Na pohlavních orgánech i jinde na těle se objevují bradavice. Deprese, nedostatek sebedůvěry. Příčinou potíží může být očkování, například opakované očkování proti neštovicím, eventuálně prodělaná, ne zcela vyléčená kapavka.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
THUYA OCCIDENTALIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_391.jpg

Akutní potíže projevující se pulsujícími až klepajícími bolestmi, horečkou, při které je pacient v obličeji rudý. Přecitlivělost na světlo, hluk a doteky. Příčinou potíží bývá prochladnutí. Zhoršení pohybem, doteky a lékařským vyšetřením prostaty.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_394.jpg

Zbytnění nebo zánět prostaty. Časté nucení na moč. Pocit jakoby moč stále ukapávala. Silný sexuální pud. Může se objevit i nádor na varleti. Příčinou potíží může být sexuální zneužívání, potlačený vztek, následky operace. Zhoršení zlostí, uražením ješitnosti a pohlavním stykem. Zlepšení vycházkou a ležením.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
STAPHYSAGRIA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_393.jpg

Pacient je jemnější fyzické konstituce, ovlivnitelný v názorech. Objevuje se žlutavý výtok z močové trubice a zánět prostaty. Neustávající, bolestivý tlak v močovém měchýři. Zbytnění prostaty. Současný zánět varlat. Příčinou potíží bývá prochladnutí, případně potlačování močení v důsledku společenských konvencí či cestování. Zhoršení pobytem na slunci nebo v teplé místnosti, zlepšení pohybem na čerstvém vzduchu. Při depresích pomáhá přátelské slovo.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 87.00 Kč
ks