Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Plané neštovice, dětské nemoci

Plané neštovice jsou velmi nakažlivé virové onemocnění, které však není nikterak nebezpečné. Šíří se kapénkovou nákazou i vzduchem na větší vzdálenosti. Inkubační doba 14-21 dní. Postihuje děti od nejútlejšího věku, nejčastěji mezi 2. až 8. rokem věku, vzácně i dospělé. První stadium nemoci proběhne velmi rychle, zpravidla během jednoho dne, a má charakter běžného nachlazení.

Hlavní stadium onemocnění je charakteristické vyrážkou, která začíná na trupu, odtud se šíří na končetiny a obličej. Také ovlasená část hlavy a sliznice mohou být zasaženy vyrážkou.

Na počátku se objevují čočkovité skvrnky na kůži, které se nalévají a mění ve vodnaté puchýřky, uprostřed vpadlé. Tyto puchýřky se pak pod stroupkem hojí. Typické je silné svědění vyrážky, dítě se škrábe až do rozdrásání kůže. Tomu by se mělo zabránit z důvodu možných sekundárních infekcí. Možné je například dát malému dítěti na ruce pletené rukavice. Pomáhá též omezit ležení v posteli, neboť v posteli je svědění mnohem horší.

Jakkoliv je onemocnění palnými neštovicemi málo závažné, vznikají po něm četné jizvičky po zhojených popraskaných puchýřcích. Možné komplikace nejsou časté, mohou však být o to nebezpečnější, ojediněle může dojít např. k zánětu mozku. Virus způsobující neštovice v těle přetrvává i po odeznění nemoci, a protože se jedná o virus ze skupiny herpes-virů, není výjimkou později se vyskytující pásový opar, pokud dojde ke snížení imunity (více viz heslo Opary, pásový opar).

S objednanými přípravky obdržíte též informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH

Sada homeopatik HomSet® - DN obsahuje přípravky, které se osvědčují při homeopatické léčbě dětských nemocí. Přípravky obsažené v této sadě pokrývají symptomatiku spalniček, spály, příušnic, zarděnek a planých neštovic. Souprava obsahuje homeopatika Belladonna 9CH, Gelsemium 9CH, Phytolacca 15CH a Rhus toxicodendron 9CH. Přípravek Rhus toxicodendron 9CH je navíc obohacen psychodynamickou biorezonancí o informační složky dalších homeopatik, homeopatik, která se osvědčují při léčbě spalniček, spály, příušnic, zarděnek a planých neštovic.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HomSet® - DN 348.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_367.jpg

Vyrážka s horečkou. Dítě pláče, touží po konejšení. Přes horečku nemá žízeň. Zlepšení na čerstvém vzduchu, zhoršení v přetopené místnosti a teplem postele.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_368.jpg

Velmi silné svědění vyrážky, horečka, dítě je neklidné, stále v pohybu. Pohyb a teplo potíže zlepšují.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
RHUS TOXICODENDRON 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_365.jpg

Dítě je nevrlé, podrážděné, odmítá doteky, jazyk bíle potažený. Zhoršení koupelí a mytím.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ANTIMONIUM CRUDUM 9CH 87.00 Kč
ks