Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Opruzeniny

Opruzeniny mohou postihnout člověka v každém věku, nejvíce jimi ovšem trpí batolata a děti do 3 let. Základním opatřením proti vzniku opruzenin je hygiena, u nemluvňat především včasné přebalování a pravidelná koupel s následným ošetřením pokožky dětským olejíčkem.

Sklon k tvorbě opruzenin má především pokožka v podpaží a v podkolenní jamce. U kojenců též pochopitelně celá oblast krytá plenou. Při nedostatečné hygieně se může v zanícené pokožce uchytit i plíseň. Přehnaná hygiena je druhým extrémem vedoucím k podobným kožním projevům. Ne všechna mýdla nebo mycí emulze pokožka dobře snáší (platí i pro dospělé). U batolat působí blahodárně takzvaná vzdušná koupel, při které se nechá dítě po určitou dobu v teplé místnosti nezabalené.

S objednanými přípravky obdržíte též informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH
monokomponety_boiron_345.jpg

Opruzeniny u dítěte vyhublého, zimomořivého. Silné průjmy, po kterých je dítě velice vyčerpané. Zhoršení v noci, zlepšení teplem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARSENICUM ALBUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_346.jpg

Opruzeniny u baculatého dítěte, které má tendenci k pocení, hlavně v noci na hlavičce. Dítě je jinak velice klidné, spíše zimomřivé. Stolice a pot páchnou kysele. Zhoršení chladem a vlhkem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CALCAREA CARBONICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_347.jpg

Suchá, začervenalá pokožka tvořící šupinky. Průjem ráno po probuzení. Dítě je sebevědomé, samostatné. Zhoršení koupelí a mytím.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SULFUR 9CH 87.00 Kč
ks