Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Opary, pásový opar, herpes

Opar (herpes) může mít řadu typů. Nejzávažnější z nich je pásový opar. Herpes simplex virus vytváří nejčastěji opar na rtu, může se ale objevit i jinde na kůži. Opary na rtech i pásový opar se objevují nejčastěji po horečnatém onemocnění, které oslabilo imunitní systém. Viry, přežívající v latentním stavu v nervových buňkách, se pomnoží a vyvolají typické puchýřky. V těchto puchýřích zmnožené viry se při škrábání roznášejí na další části těla. K přenosu mezi osobami dochází fyzickým kontaktem. Jako první příznaky pozorujeme na postižených místech svědění, případně mravenčení se sníženou citlivostí na dotek. Krátce nato se objeví svědivé a pálící puchýře. Tyto puchýřky vytvoří po několika dnech červeně hnědou krustu, která po čase sama odpadne, předčasné odloupnutí bolí a krvácí. Homeopaticky lze opary, včetně pásového oparu, velmi dobře léčit. Uvedená homeopatika jsou vhodná pro léčbu všech typů oparů (včetně oparu pásového).

Při opakovaném výskytu oparů doporučujeme detoxikaci organismu pomocí detoxikační soupravy HomSet® DETOX, která organismus nejen detoxikuje a pročistí, nýbrž posílí i nespecifickou imunitu a odolnost proti virózám.

S objednanými přípravky obdržíte též informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH

Sada homeopatik HomSet® - HerOpa obsahuje přípravky, které se osvědčují při homeopatické léčbě různých typů oparů včetně pásového. Souprava obsahuje homeopatika Apis 9CH, Rhus toxicodendron 9CH, Natrum muriaticum 9CH a Cantharis 15CH. Přípravek Cantharis 15CH je navíc obohacen psychodynamickou biorezonancí o informační složky dalších homeopatik, která se osvědčují při léčbě oparů včetně pásového oparu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HomSet® - HerOpa 348.00 Kč
ks

Homeopatická detoxikační a imunitu posilující kůra
LYMPHOMYOSOT
+ ENGYSTOL
+ 2 balení Nux vomica 9CH

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HomSet DETOX 506.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_328.jpg
APIS MELLIFICA 9CH

Růžová až červeně zbarvená kůže, mírný otok, pálivé až bodavé bolesti, později velké puchýře se silným otokem. Zhoršení teplem a dotekem, studené obklady zmírňují bolesti i otok.

Poznámka: Přípravek APIS MELLIFICA je lékem první volby v počátečních stádiích pásového oparu, kdy symptomy ještě nejsou zcela vyhraněné. Rozvine-li se pásový opar i přes podání Apisu, podáme lék jiný, podle nalezené shody pacientových symptomů s uvedenými popisy.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
APIS MELLIFICA 9CH 87.00 Kč
ks
Velké opary na rtech. Uprostřed rtu hluboká prasklina. Pacient preferuje slané pokrmy a pochutiny. Mentálně a emocionálně je citlivé a plaché povahy, svědomitý a zodpovědný. Příčinou potíží bývá pobyt u moře, na slunci a horko. Tyto faktory také zhoršují existující příznaky. Zlepšení na čerstvém vzduchu.

Poznámka: Přípravek NATRUM MURIATICUM je velmi často a s úspěchem předepisovaný homeopatický lék na opary na rtech.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NATRUM MURIATICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_330.jpg

Velké pálící puchýře. Svědění. Časté nucení na močení. Zlepšení chladem, zhoršení pohybem a doteky.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CANTHARIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_336.jpg
Silně svědící a pálící puchýře, tvorba hnisavých krust. Velký neklid, který popouzí k neustálému pohybu. Zhoršení studeným vzduchem a průvanem, zlepšení teplými vlhkými obklady.

Poznámka: Přípravek RHUS TOXICODENDRON přichází často v úvahu při oparech kůže na hlavě, zejména u mladých lidí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
RHUS TOXICODENDRON 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_329.jpg

Pálivé bolesti, projevy neklidu až strachu. Pacient je zimomřivý a může mít pocit vnitřního chladu (nemůže se zahřát). Pocit mravenčení. Vyčerpanost. Kůže drsná se sklonem k tvorbě strupů. Zhoršení po půlnoci a chladem, zlepšení teplem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARSENICUM ALBUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_331.jpg

Mokvající, hnisavé erupce. Rudé okolí kolem puchýřů, tvorba tlustých, hnědých strupů, vyskytující se na ovlasené i neovlasené kůži na hlavě. Zlepšení v teple, zhoršení chladem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
DULCAMARA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_332.jpg

Tvorba hnisu. Pocit zaražené třísky a bodání. Silné přecitlivělost na doteky a silné vnímání bolesti. Podrážděnost a hádavost. Zhoršení chladem a sebemenším průvanem. Zlepšení pod pokrývkou a teplem obecně.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HEPAR SULFURIS CALCAREUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_334.jpg

Jsou vidět různé typy puchýřů. Velké a zpočátku žlutavé, brzy tmavnoucí, velmi bolestivé a citlivé na dotek; horší na levé straně těla. Zhoršení potíží po spánku.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LACHESIS MUTUS 9CH 87.00 Kč
ks