Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Nespavost a poruchy spánku

Nespavost (insomnie) a poruchy spánku jsou vlastně příznakem hlouběji usazeného problému, nikoli chorobou jako takovou. Příčin nespavosti a poruch spánku může být velice mnoho, zpravidla se však jedná o kombinaci rozličných faktorů, které působí hlavně na psychiku člověka. Na vině může být i také nevhodné prostředí, konzum povzbudivých prostředků, zejména kávy, elektronický smog (v ložnici by neměl být žádný přístroj pod proudem, ani ne v režimu „stand by“). Někdy nelze usnout z důvodu přílišného vyčerpání, například po dlouhé jízdě autem.

Přetrvávají-li potíže delší dobu, a zvláště jsou-li současně pozorovány i jiné příznaky, je vhodné navštívit lékaře.

Kromě níže uvedených homeopatik lze pro klidný a zdravý spánek doporučit též některé Bachovy květové esence. V první řadě esenci č. 1 Agrimony, dále pak, pokud Agrimony nepomáhá, přichází v úvahu RESCUE Night - kapky nebo sprej, ale také další jednosložkové Bachovy esence, podle témat, které nám brání uvolnit se, zklidnit mysl a usnout. Bachovy esence i Rescue produkty si můžete objednat v sekci Bachovy květové esence.

S objednanými přípravky obdržíte též informační list k podávání Bachových esencí, homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH

KOMPLEXNÍ HOMEOPATIKUM:
Úzkostné stavy, lehké poruchy spánku, stres.

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, dříve než začnete přípravek používat. Příbalová informace zde:

 

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SÉDATIF PC tbl. 90 178.00 Kč
ks
krizova-night_1.jpg

Bachovy květové kapky na spaní - přináší úlevu, odpočinek  radost z dobrého a klidného spánku. Jsou kombinací Bachových květových kapek a esence White Chestnut (Bílý kaštan). White Chestnut (Bílý kaštan) pomáhá vyčistit hlavu od nežádoucích a stále se opakujících myšlenek a mentálních argumentů.Více: Bachova květová terapie.

Charakteristika. :Doplněk stravy.
RESCUE sprej na spaní 20 ml 350.00 Kč
ks
sedalia_3.jpg

KOMPLEXNÍ HOMEOPATIKUM:
Lehké poruchy spánku a přechodná nervozita. Pro děti od 1 roku. Více informací zde:

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SEDALIA sirup por.sir.1x200ml 165.00 Kč
ks

Tréma před veřejným vystoupením nebo zkouškou nedovolí zklidnit mysl a usnout. Třesavka. Vyčerpanost a jakoby omámenost. Dělá si starosti. Příčinou poruch spánku jsou obavy z nadcházejících událostí a nedostatek vnitřního klidu a sebedůvěry.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
GELSEMIUM SEMPERVIRENS 15CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_322.jpg

Dlouhodobě přetrvávající nespavost nebo nespavost jako následek očkování. Pokud se dostaví sny, mohou být o zemřelých. Neklid a mluvení ze spaní, zvláště za nocí se silným měsíčním svitem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
THUYA OCCIDENTALIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_316.jpg

V noci nemůže spát, hlava plná plánů, myšlenek a fantazií. Silně se potí. Přes den ospalost, skleslost, slabost a nebo nervózní podrážděnost. Příčinou potíží bývá ztráta krve, eventuálně dehydratace organismu (např. při průjmovém onemocnění nebo kojení). Zhoršení sychravým počasím. Nutno též upravit pitný režim!

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHINA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_311.jpg

Prudké procitnutí ze spánku s pocitem strachu až paniky. Bušení srdce. Smrtelný děs. Bojí se zůstat o samotě. Neklid, nemůže spočinout na lůžku, prudce se převaluje. Příčinou potíží může být prochlazení studeným a suchým větrem, strach, leknutí, psychické trauma po nehodě, pooperační stres apod. Zhoršení chladným a studeným větrem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_312.jpg

Neklid, třes, nervozita. Strach ze zaspání, ze zmeškání autobusu, schůzky apod. Strach o své zdraví. Hlučné říhání, někdy i průjem z nervozity a trémy. Příčinou potíží bývá strach z veřejného vystoupení, zkoušky nebo písemky. Zlepšení chladný vzduchem a ovíváním, zhoršení teplem, horkým počasím a sladkostmi.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARGENTUM NITRICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_313.jpg

Pocit velkého vyčerpání a celkové rozlámanosti. Postel se zdá být příliš tvrdá. Nemůže najít pohodlnou polohu, neustále se převaluje. Příčinou potíží bývá tělesné přetažení, eventuálně následky úrazu. Zhoršení vlhkým a chladným počasím a otřesy (chůzí, během, jízdou po rozbité vozovce a podobně).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARNICA MONTANA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_314.jpg

Postižený je znám jako velice pořádkumilovný až pedantický. Chce mít vše pod osobní kontrolou. Probouzí se kolem půlnoci s pocity panického strachu a nervozity. Silný neklid. Zimomřivost. Pochází neklidně po bytě. Strach o vlastní zdraví. Příčinou potíží může být otrava jídlem, starosti (např. o vlastní zdraví), vyčerpání.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARSENICUM ALBUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_315.jpg

Vzteklé projevy. Nedá se ukonejšit, uklidnit. Podrážděnost. Ve spánku naříká, někdy i pláče. Přecitlivělost na bolest a bolestivé podněty. Příčinou potíží může být zlost a hněv, bolesti břicha. U dětí mohou být výše uvedené projevy spojené s prořezáváním zoubků. V tom případě se může objevit i typický průjem a další příznaky (viz též heslo „Prořezávání zoubků“). U dětí přináší zlepšení pasivní pohyb (např. nošení v náručí), u dospělých např. jízda v autě. Zhoršení kolem 9. hodiny ranní astronomického času a též večer. Zhoršení konzumem kávy.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHAMOMILLA VULGARIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_317.jpg

Citlivý, jemný, soucitný typ. Slabost a závratě, je příliš unavený, než aby zaspal. Starosti, zejména o druhé. Příčinou potíží může vysilující péče o nemocného nebo dítě, zejména je-li spojena s nočním bděním, eventuálně kojení. Přípravek  může pomoci i při poruchách spánku po letecké přepravě spojené s překonáním časových pásem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
COCCULUS INDICUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_319.jpg

V krku pocit knedlíku, obtížně polyká tekutiny (pevnou stravu polyká snadněji). Má pocit, že se udusí. Nervozita a vnitřní neklid se stupňují, uklidnění nepřichází. Nepřiměřené reakce na běžné podněty, rychlé změny nálad (hned pláče a hned se zase směje). Vzdychání, sklon k teatrálnímu chování a hysterii. Příčinou potíží je obvykle zklamání v lásce, starosti a nebo zlost. Zhoršení konzumem tabáku, zlepšení cestováním.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
IGNATIA AMARA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_320.jpg

Pacient nemůže usnout, pokud však usne, tak spí dobře, někdy se však dostavují „divoké“ sny. Mysl je stále velmi aktivní, rekapituluje události uplynulého dne. Přípravek se osvědčuje i po vypjaté duševní činnosti, kdy pacient nemůže usnout například po intenzivní práci nebo studiu. Ráno se cítí neodpočatý, zesláblý. Spí špatně několik nocí po sobě. Časté je náhlé probuzení kolem 4. hodiny ranní. Nepotí se. Pacient někdy mluví a směje se ze sna, ráno si na sen nevzpomene.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_321.jpg

Ctižádostivý typ se sklonem k přepínání, jak v práci, tak někdy i v sexu. Následné vyčerpání z přepracování. Obvykle „ponocuje“ a pak nemůže usnout. Přecitlivělost na světlo a ruchy. Ráno se probouzí neodpočinutý, nervní, zlostný, často s bolestí hlavy. Příčinou potíží může být přepracovanost, konzum alkoholu a simulantů a drog.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NUX VOMICA 9CH 87.00 Kč
ks