Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Menstruace, menstruační potíže a bolesti

Kromě předmenstruačního syndromu, způsobuje menstruace řadu obtíží, které může homeopatie efektivně a bez vedlejších účinků zmírnit nebo zcela odstranit. Typické bývají bolesti v podbřišku, bolesti zad, může se objevit i průjem, zvracení a poruchy krevního oběhu. Běžné jsou též bolesti hlavy a migrény (viz heslo). Při silných nebo neobvyklých obtížích je žádoucí konzultovat zdravotní stav s odborným lékařem.
Doporučujeme vyzkoušet: HomSet PRO ŽENY 1
 
S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.
  Popis Název položky Cena s DPH

Sada homeopatik HomSet® - PRO ŽENY 1 obsahuje přípravky, které se uplatňují při homeopatickém zmírňování potíží souvisejících s menstruačním cyklem. Souprava obsahuje homeopatika Actea racemosa 9CH, Belladonna 9CH a Colocynthis 15CH. Přípravek Colocynthis 15CH je navíc obohacen radionickou biorezonancí o informační složky dalších homeopatik, která bývají účinná při léčbě a zejména prevenci potíží souvisejících s menstruačním cyklem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HomSet® - PRO ŽENY 1 261.00 Kč
ks

Čistě přírodní lék na potíže před a během menstruace.
Účinně upravuje potíže při premenstruačním syndromu (PMS):
tiší bolesti hlavy a podbřišku, mírní přílišnou citlivost a bolest prsů, zlepšuje náladu, zbavuje otoků, harmonizuje menstruační cyklus. Pomůže při příliš silné menstruaci, bolestivé menstruaci, chybějící menstruaci, nepravidelné menstruaci. Příbalová informace. Čtěte pozorně:

Charakteristika. :Léčivý přípravek.
MASTODYNON gtt.1x50ml 224.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_284.jpg

Nesnesitelné, jakoby porodní bolesti. Křeče v době menstruace. Bolesti vystřelují až do stehen. Menstruační krvácení s výrazným podílem sražené, tmavé krve. Přecitlivělost na bolest. Velmi náladové chování s výbuchy zuřivosti. Zhoršení teplem a ulehnutím.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHAMOMILLA VULGARIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_282.jpg

Bolestivé menstruační krvácení, čím silnější, tím větší jsou bolesti. Křečovité nebo bodavé bolesti vystřelující do pánevní oblasti, někdy až do stehen. Nepravidelný cyklus. Silná citová hnutí a nebo stres potlačí menstruaci. Revmatické bolesti a bolesti v týle. Rychlé střídání nálad od upovídanosti do depresivních nálad. Zhoršení chladem a studeným větrem nebo průvanem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACTAEA RACEMOSA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_283.jpg

Silné, jakoby porodní bolesti během menstruace. Tyto bolesti periodicky přicházejí a zase mizí. Silné bolesti v podbřišku, jakoby děloha měla vyhřeznout. Pocit tíže a překrvení v děloze. Krvácení předčasné, velmi silné, obsahuje chuchvalce sražené krve. Obličej je rudý až žhnoucí. Agresivní chování nebo nálady. Podrážděnost. Zhoršení světlem, hlukem, hudbou, mechanickými otřesy a doteky. Zlepšení tlakem na oblast podbřišku a klidem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
ferrrum_phosphoricum.jpg

Menstruace doprovázená zrychleným pulsem a zarudnutím v obličeji.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 3 Ferrum phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
kalium_phosphoricum.jpg

Menstruační bolesti u žen a dívek bledých, plačtivých a/nebo podrážděných.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 5 Kalium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
magnesium_phosphoricum.jpg

Menzes s křečemi v podbřišku.

Schüsslerova sůl č. 7 je základním přípravkem při křečech všeho druhu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 7 Magnesium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_285.jpg

Po menstruačním krvácení velká vyčerpanost, slabost. Pocení studeným potem. Pocity mrazení. Závratě, hučení v uších. Bolesti hlavy. Přecitlivělost, podrážděnost. Nadýmání a bolesti břicha. Zlepšení teplem, přikrytím a tlakem na bolestivá místa. Zhoršení chladným a vlhkým počasím.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHINA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_286.jpg

Menstruační bolesti si nezadají s porodními. Vyčerpanost a slabost od bolesti, sotva se drží na nohou. Závratě. Bolesti hlavy. Příčinou potíží může být vyčerpanost z nedostatku spánku, cestování letadlem přes časové zóny, nepřiměřená tělesná námaha a starosti. Zhoršení nedostatkem spánku a cestováním.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
COCCULUS INDICUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_287.jpg

Náhlé křečovité menstruační bolesti. Pocit vrtajících bolestí ve vaječnících. Choulí se bolestí, musí si silně tlačit na břicho nebo podbřišek, aby se bolesti částečně zmírnily. Zlostné nálady nebo potlačený vztek. Menstruace potlačená zlostí. Příčinou potíží bývá hněv (projevený nebo potlačený), utrpěná urážka, potupa nebo příkoří. Zhoršení zlostí, chladem a protažením se. Zlepšení schoulením se, silným tlakem na břicho a přiložením termoláhve.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
COLOCYNTHIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_288.jpg

Silné, jakoby porodní bolesti vystřelující do kyčlí a zad. Slabost s třesavkou. Pocit těžkých očních víček, která mohou být pokleslá. Pocit celkové únavy a unavené vzezření. Tupé bolesti hlavy postupující jakoby z týla do čela a očí. Apatie, chce být sama. Příčinou potíží může být leknutí, obdržení špatné zprávy a tréma před zkouškou, prezentací nebo veřejným vystoupením. Přemýšlení o potížích zhoršuje, stejně jako expozice teplému a vlhkému počasí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
GELSEMIUM SEMPERVIRENS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_289.jpg
Silné, křečovité menstruační bolesti, které mohou vyvolat až mdloby. Krvácení buď předčasné nebo opožděné, krev tmavá. Snadno se urazí. Přehnané, afektované až teatrální chování. Nepřiměřené reakce. Vzdychání a naříkání, vzlykání. Kolísavé nálady. Jakoby se vyžívala v potížích. Odmítá utěšování. Příčinou potíží může být zklamání citů, žárlivost nebo zármutek. Zhoršení chladem a rozrušením.

Poznámka: Po přípravku IGNATIA AMARA 9CH může následovat podávání NATRUM MURIATICUM 9CH, zejména pokud se podáváním IGNATIA AMARA dosáhlo jen částečného zlepšení.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
IGNATIA AMARA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_290.jpg

Doplňkový přípravek k výše uvedenému homeopatiku  IGNATIA AMARA.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NATRUM MURIATICUM 9CH 87.00 Kč
ks