Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Ledvinová kolika, ledvinové kameny

Nejčastější, ale zdaleka ne jedinou příčinou bolestí ledvin jsou ledvinové kameny. Ty mohou být uložené v ledvinové pánvičce dlouhou dobu a pozvolna se zvětšovat (přirůstají jako krystaly), aniž by způsobovaly znatelné potíže. Jakmile se však ledvinový kámen dostane do močových cest které zablokuje, dochází k prudkým bolestem známým jako ledvinová kolika. Ledvinové kameny nejsou jedinou možnou příčinou bolestí ledvin, jsou však příčinou nejčastější. V případě ledvinové koliky je třeba navštívit nebo přivolat lékaře, bolesti bývají až nesnesitelné.
Kromě tvorby kamenů může dojít i k dalším typům onemocnění ledvin. Jejich zákeřnost spočívá zejména v tom, že na rozdíl od klasické ledvinové koliky nejsou bolestivé. Jako indicie ukazující na možné onemocnění ledvin se může objevit krev nebo bílkovina v moči. Chronický zánět ledvin může skončit i vypovězením jejich funkce. U ledvin jako párového orgánu vzniká též nebezpečí, že ledvina v relativně lepším stavu převezme funkci za ledvinu nefunkční, a ještě ani v této situaci nemusí být pacientovi jasné, že je nemocen. Kritická situace vznikne, vypoví-li pak službu i ledvina relativně zdravější.
Akutní ledvinovou koliku můžeme úspěšně ztišit některým z níže uvedených homeopatik.
Preventivní opatření pro podporu ledvin spočívá ve snížení příjmu bílkovin (přechodem na vegetariánskou nebo polovegetariánskou stravu) a v detoxikaci organismu pomocí soupravy HomSet DETOX (viz oddělení Detoxikace organismu, podpora imunity).
 
S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.
  Popis Název položky Cena s DPH
monokomponety_boiron_274.jpg

Náhlé pulsující nebo klepající bolesti v ledvinách vystřelující do slabin a podbřišku. Velká citlivost na otřesy a smyslové vjemy. Obličej je červený, zorničky rozšířené. Nohy i ruce jsou studené. Zlepšení při prohnutí v zádech směrem dozadu. Příčinou potíží může být nachlazení.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_275.jpg

Pacient je bolestí zcela schoulený, tiskne si silně na oblast podbřišku. Bolesti přicházejí ve vlnách. Močení je bolestivé, nebo se bolest dostaví bezprostředně po močení. Moč zbarvená do červena, sporá. Pacient je podrážděný. Příčinou potíží může být mimo jiné i potlačená zlost.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
COLOCYNTHIS 9CH 87.00 Kč
ks