Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Křečové žíly, zánět žil

Křečovými žilami se rozumí rozšířené, někdy dobře viditelné vystupující žíly. Nejčastěji se vyskytují na dolních končetinách. Dolní končetiny jsou špatně prokrvovány a mají sklon k otékání. Křečové žíly v oblasti konečníku vytvářejí takzvané hemeroidy (viz heslo). Přípravky se podávávají po dobu několika týdnů do zřetelného zlepšení.
 
Významnými homeopatiky pro léčbu zanícených křečový žil jsou rovněž Carbo vegetabilis 9CH a Calcium fluoratum 9CH. Tyto přípravky bohužel nemůžeme zasílat, (jsou na lékařský předpis, což je jen byrokratická překážka, která nemá s podstatou homeopatické léčby souvislot). Tato homeopatika ale stojí za vyzkoušení. Uvádíme zde popisy potíží"
  • Carbo vegetabilis 9CH přichází v úvahu, když se vytvořil zánět křečových žil s patrným zarudnutím pokožky.
  • Calcium fluoratum 9CH bude působit při viditelně rozšířených žílách s otékáním nohou za horkého počasí. Může se objevovat i pocit tíže v nohou. Pacient touží položit si nohy na vyvýšenou oporu (křeslo, gauč). Pocit horkosti v nohou, potřeba ochlazování (v noci nohy nezakryté). Pocit pálení chodidel.
Pro celkovou podporu organismu doporučujeme HomSet DETOX (viz heslo Detoxikace organismu, podpora imunity), neboť záněty žil často souvisejí s celkově špatným pohybem lymfy a živin v mezibuněčných prostorách zanícených tkání.
 
S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.
  Popis Název položky Cena s DPH

Kombinovaný přípravek. Homeopatická specialita. Přípravek Traumeel obsahuje homeopatika, která se osvědčují při homeopatické léčbě různých typů zánětlivých onemocnění a při podpoře hojení. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
TRAUMEEL tbl. 50 149.00 Kč
ks
traumeel_1.jpg

Kombinovaný přípravek. Homeopatická specialita. Přípravek Traumeel S (mast) obsahuje homeopatika, která se osvědčují při homeopatické léčbě různých typů zánětlivých onemocnění a při podpoře hojení.
 

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
TRAUMEEL S mast 50g 189.00 Kč
ks
calcium_fluoratum.jpg

Schüsslerova sůl č. 1 Calcium fluoratum se používá při „metličkových“ křečových žilách.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 1 Calcium fluoratum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_272.jpg

Silná citlivost na doteky a teplo. Silné bolesti. Obvaz je nesnesitelný, pacient se jej zbaví, což přinese úlevu. Zlepšení ochlazováním.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LACHESIS MUTUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_273.jpg

Křečové žíly na dotek citlivé. Pocit jako po pohmoždění. Pokožka v okolí žil je začervenalá, žíly fialové.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
RUTA GRAVEOLENS 9CH 87.00 Kč
ks