Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Horečka, zvýšená teplota

Horečka sama o sobě není nemoc, je pouze výrazem obranných reakcí organismu, který se snaží aktivizovat a zrychlit činnost imunitního systému tím, že zvýší tělesnou teplotu. Na druhé straně může být příliš vysoká tělesná teplota nejenom subjektivně pro pacienta nepříjemná, nýbrž za jistých okolností i nebezpečná, což platí zvláště o extrémně vysokých horečkách s teplotou nad 40 °C. V těchto případech je účinné snížení vysokých teplot žádoucí. Naopak snižovat pokaždé jen mírně zvýšenou tělesnou teplotu pomocí alopatických léků není moudré a vede k „zakonzervování“ potíží, které by za normálního a neovlivňovaného průběhu nemoci celkem rychle odezněly. Směřujte homeopatickou léčbu ne "proti horečce", nýbrž na posílení imunitního systému, který se s onemocněním vypořádá a horečka pak klesne "sama od sebe."
S objednanými přípravky obdržíte informační list s pokyny k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.
 
  Popis Název položky Cena s DPH

Kombinovaný přípravek. Čípky pro kojence a děti. Doporučeno při prořezávání zoubků, stavech neklidu, nespavosti, při horečnatých onemocněních.* Více informací zde:

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
VIBURCOL 12 čípků 145.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_190.jpg

Horečka nastoupila velice prudce, zpravidla jako důsledek nachlazení studeným a suchým větrem nebo průvanem. Obličej pacienta je temně rudý, horký, ale suchý (nepotí se). Pacient je neklidný a trpí často blíže nedefinovaným pocitem strachu. Zhoršení večer, zlepšení na čerstvém vzduchu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_191.jpg

Prudký nástup horečky, která je zpravidla důsledkem nachlazení ze studeného a vlhkého počasí. Obličej je červený, rozpálený. Objevují se pulsující bolesti hlavy. Pacient se potí po celém těle. Nohy a ruce mohou být překvapivě studené. Pacient může být silně rozrušen a nebo trpět halucinacemi. Příznačné je rozšíření očních zorniček a s tím spojená citlivost na světlo. Nepříjemné jsou pro pacienta i zvuky a doteky. Pacient se cítí hůře odpoledne, nepřeje si doteky a vyrušování. Začínající křeče z horečky. Předtím byl obličej rudý jako rajské jablíčko. Může se objevit i delirium z horečky.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_192.jpg
Křeče z horečky již nastaly. Obličej je buď tmavočervený, nebo bledý, s odstínem do modra. Záškuby a křeče v různých svalových partiích.

Upozornění: V kritických stavech nečekejte na výsledek samoléčby, volejte lékaře! Homeopatikum podávejte v mezičase, než se dostaví lékař, nebo jako podpůrnou k předepsaným medikamentům.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CUPRUM METALLICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_193.jpg

Tělesná teplota (zejména večer) velmi vysoká (přes 39 °C i více), ale pacient se subjektivně cítí přes den celkem dobře, během dne teplota dokonce i klesne na normální hodnoty, nebo je jen mírně zvýšená. Zhoršení večer. Obličej je spíše bledý, maximálně se mohou vyskytovat červené skvrny, někdy se střídá bledost se zarudnutím obličeje. Lék se podává v raných stádiích onemocnění.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
FERRUM PHOSPHORICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_194.jpg

Onemocnění začíná mrazením a zimnicí. Obličej tmavě rudý, ospalé vzezření, tupé bolesti hlavy. Pocit velké vyčerpanosti. Příčinou potíží může být jak například promoknutí, začínající chřipka a nebo i leknutí či strach (třeba ze zkoušky, písemky nebo veřejného vystoupení.) Tělesná teplota není příliš vysoká, nedosahuje zpravidla ani 38 °C a subjektivní pocity se zdají neúměrně silné vzhledem k této celkem nízké horečce.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
GELSEMIUM SEMPERVIRENS 9CH 87.00 Kč
ks