Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Fobie, stres a pocity strachu

Při homeopatické léčbě strachu a fóbií nejde o potlačení těchto potíží, které patří k běžnému životu a plní důležité ochranné funkce (přiměřený stress zvyšuje výkonnost a oprávněný strach nás chrání před nebezpečím). Patologické stavy a fobie však život značně znepříjemňují a je třeba je léčit.
Při léčbě strachů a fóbií se výborně uplatňují i některé Bachovy esence, zejména Aspen a Mimulus. Více v oddělení Bachovy květové esence.
 
S objednanými přípravky obdržíte informační list s pokyny k podávání homeopatik, Bachových esencí a homeopatické léčbě.
  Popis Název položky Cena s DPH

Sada homeopatik HomSet® - SEBEDŮVĚRA obsahuje přípravky, které účinně pomáhají při stavech vnitřní nejistoty, trémy a různých typů strachů. Souprava obsahuje Bachovy květovou esenci Rescue Remedy kapky 10 ml a homeopatikum Argentum nitricum 15CH. Přípravek Argentum nitricum je dále obohacen radionickou biorezonancí o informační složky dalších homeopatik, která napomáhají k uklidnění a získání vnitřní vyrovnanosti.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum
HomSet® - SEBEDŮVĚRA 365.00 Kč
ks
krizova-kapky_10ml_1.jpg

Bachovy květové kapky - pomáhají nastolit vnitřní stabilitu v náročných životních situacích (před zkouškami, pohovory, cestováním letadlem, lékařským zákrokem, porodem, dále při zranění, stresu, rozčílení a pod.). Další informace a produkty viz.: BACHOVY ESENCE

Upozornění:
Doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není určeno jako náhrada pestré stravy. 

Charakteristika. :Doplněk stravy.
RESCUE krizové kapky 10 ml 265.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_171.jpg

Z ničeho nic se objevující záchvaty strachu až děsu. Panika, strach ze smrti. Pocity, jakoby smrt skutečně neodvratně přicházela. Bušení srdce. Neklid. Rozrušení. Závratě. Na spánek není ani pomyšlení. Příčinou potíží může být šok po nehodě nebo jiném otřesném zážitku, případně prochladnutí po expozici suchému a studenému větru. Zhoršení večer a před ulehnutím. Zhoršení chladným a studeným větrem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 30CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_172.jpg

Nervózní typ, stále ve spěchu, chaotické jednání. Trpí představami nahánějícími strach. Typický je strach z veřejného vystoupení nebo ústní zkoušky. Strach z výšek. Klaustrofobie (strach z uzavřených prostor, např. výtahu). Strach ze shromážděného davu lidí. Neschopnost přejít náměstí a jiný otevřený prostor, kde je člověk vystaven zrakům ostatních lidí. Strach ze zpoždění. Průjem s plynatostí. Říhání. Bolesti hlavy, nespavost, závratě. Chuť na sladké, které ale zhoršuje potíže. Zlepšení čerstvým a chladným vzduchem, zhoršení sladkostmi a horkem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARGENTUM NITRICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_177.jpg

Tréma a ochromující strach před veřejným vystoupením či zkouškou nebo písemkou. Strach z nadcházejících událostí. Apatický, jakoby ochromený, omámený. U zkoušky má v hlavě prázdno, nemůže si vybavit informace. (Potíže se na základě těchto zkušeností prohlubují). Ostýchavost, uzavřenost. Bolesti hlavy a závratě. Z nervozity musí často na malou stranu. Po zažitém leknutí slabost a třesavka. Strach ze zástavy srdce. Příčinou potíží může být obdržení špatné zprávy, duševní otřes nebo rozčilení, strach, obavy a leknutí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
GELSEMIUM SEMPERVIRENS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_174.jpg

Strach z onemocnění a ze smrti. Vnitřní neklid, stavy úzkosti, napjatost ve vzezření a chování, nemůže se uvolnit. Neposednost, nutkavé chování. Hluboce usazené obavy (například o někoho blízkého). Nervozita a třesavka. Vyčerpanost a sklíčenost. Nápadný perfekcionismus (vše musí být na svém místě, jídlo vždy čerstvé apod.) Chce mít vše pod osobní kontrolou. Výrazná žízeň, ale nepije velká množství najednou, nýbrž usrkává po malých doušcích. Upřednostňuje teplé nápoje, ale může usrkávat i studenou vodu. Zimomřivost. Zhoršení chladem, kolem půlnoci a o samotě, zlepšení teplem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARSENICUM ALBUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_184.jpg

Poddajný, bojácný a distancující se typ. Kultivovaný, jemný. Nedostatek sebedůvěry. Svědomitost až do detailu. Strach z ostrých předmětů, např. jehel, psích zubů apod. Strach z hluku. Pod vlivem strachu jako ochromený, nemůže se rozhodnout. Zimomřivost. Vyčerpanost a slabost. Pocení nohou. Kůže se po poranění špatně hojí. Zhoršení průvanem a studeným počasím. Reaguje zhoršením na úplněk.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SILICEA 15CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_185.jpg

Postižený trpí pocity méněcennosti, ponížením. Uzavírá se do sebe, jako by jej něco „užíralo“. Nedůtklivost. Neadekvátní reakce na malé podněty.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
STAPHYSAGRIA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_173.jpg

Neklidný, v posteli nespočine, převaluje se ze strany na stranu. Strach ze selhání srdce nebo ze srdeční nemoci. Nechce, aby se jej někdo dotýkal, má z doteků strach. Odmítá lékařské vyšetření. Podceňuje a bagatelizuje svoje zdravotní problémy. Příčinou potíží mohou být dlouhodobé následky zranění, pooperační potíže a nebo následky šoku po dopravní nehodě apod.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARNICA MONTANA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_175.jpg

Osoba se sklonem k ukládání tuku. Při námaze se potí, hlavně na hlavě, taktéž i ve spánku. Obavy o zdraví, bezpečnost svoji a především svých bližních, o finanční prosperitu. Strach z krys, potkanů a myší. Strach z vlastního zešílení. Noční můry. Nevěří, že se může uzdravit. Deprese a zoufalství. Příčinou potíží může být přepracování a přetížení příliš náročnými úkoly. Zhoršení chladným a vlhkým počasím a tělesnou i duševní námahou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CALCAREA CARBONICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_176.jpg

Záchvaty až výbuchy zlosti, nervozita. Přitom často přecitlivělost na fyzickou bolest.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHAMOMILLA VULGARIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_179.jpg

Citové zklamání vedoucí k rozvoji stresu. Sklon k teatrálnímu chování. Neadekvátní reakce, rozporuplnost v jednání i fyzických příznacích. Pocit tlaku na prsou od kterého uleví hluboký nádech. Zlepšení rozptýlením a neformální zábavou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
IGNATIA AMARA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_180.jpg

Nedostatečné sebevědomí zakrývané arogancí nebo autoritativním chováním. Strach o vlastní zdraví a kariéru. Pocity strachu v konfliktních situacích. Strach z veřejného vystoupení. Strach z přízraků a strašidel, nechce být sám. Strach z lidí a se závazků k lidem, včetně citových vztahů. Obvyklé jsou potíže se zažíváním, plynatost a vyhublost, zejména krku. Chuť na sladké. Strach z otevřených prostorů, např. náměstí a shromaždišť, nebo naopak ze stísněných prostor, např. výtahu. Zhoršení po ranním probuzení. Typické zhoršení potíží mezi 16. a 20. hodinou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_181.jpg

Citové zklamání či otřes, způsobený například ztrátou blízké osoby. Uzavření se do sebe. Nemůže se oprostit od minulosti. Na fyzické úrovni se může objevit zácpa.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NATRUM MURIATICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_182.jpg

Podrážděnost, často pramenící z velkého pracovního vypětí, které je doprovázeno zvýšeným konzumem stimulantů (kávy, nikotinu, alkoholu a někdy i povzbuzujícími medikamenty). Tendence k přepínání se a k velké soutěživosti.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NUX VOMICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_183.jpg

Soucitný a citlivý, přímo a férově jednající člověk. Dobře vnímá realitu. V období dospívání rychle vyrostl. Potřebuje povzbuzení. Vznětlivost. Strach zůstat o samotě. Strach ze smrti, tmy, strašidel a přízraků, z bouřky. Strach, že se něco zlého přihodí. Strach z nemoci, obavy z budoucnosti, strach o blízké a přátele. Upřednostňuje slaná jídla a studené nápoje před teplými. Zhoršení za tmy, při ponechání o samotě, před a za bouřky. Zlepšení jídlem (avšak někdy, až se jídlo ohřeje v žaludku, může je i vyzvracet). Zlepšení studenými nápoji a spánkem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PHOSPHORUS 9CH 87.00 Kč
ks