Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Černý kašel, dětské nemoci

V dnešní době se proti černému kašli očkuje, obvykle se podává trojkombinace proti záškrtu, tetanu a černému kašli. Toto očkování nemůže sice infekci zabránit, průběh nemoci je však lehčí než u neočkovaného jedince. Přesto se černý kašel, více či méně překrytý očkováním, může objevit, a také stále častěji objevuje. Inkubační doba tohoto bakteriálního onemocnění je jeden až dva týdny, nejčastěji bývají postiženy děti do šesti let. Typickým projevem onemocnění je křečovitý kašel. Krátké, štěkavé kašlání je následováno hlubokým, jako kašel znějícím obtížným nádechem. Dítě lapá po dechu, jak se mu nedostává vzduchu. Při těchto stavech se může objevit namodralé zbarvení obličeje. Kašel může vyvolat dávicí reflex a dítě zvrací kromě zbytků potravy průhledný hlen. Mezi záchvaty kašle se dítě cítí obvykle celkem dobře. V případě akutního onemocnění je nezbytné aby dítě nezůstalo ani přes noc bez trvalého dohledu.
 
Pro informace o dalších dětských nemocech navštivte oddělení spála, spalničky, plané neštovice a  zarděnky.

 

S objednanými přípravky obdržíte informační list s pokyny k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH
Suchý, štěkavý kašel, někdy až do pozvracení se, dušení. Záchvaty kašle přicházejí v rychlém sledu, jeden za druhým. Dítě se drží při kašli za hruď. Zhoršení při uložení do postele, nejhorší kolem půlnoci.
Přípravek DROSERA je nejčastěji používaným homeopatikem pro léčení černého kašle.
Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
DROSERA 9CH 87.00 Kč
ks
Kašel a s ním spojené dýchací potíže donutí pacienta k posazení. Záchvat křečovitého kašle se postupně zmírňuje až ustane, ale pak přichází znovu. Silná, v noci se objevující dušnost. Modré zbarvení kůže a sliznic. Při ranním procitnutí se silně zpotí. Zhoršení spánkem a v noci.
Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SAMBUCUS NIGRA 5CH 87.00 Kč
krátkodobě nedostupný
monokomponety_boiron_157.jpg

Dusivý kašel, dítě nemůže popadnout dech. Studený, skoro „smrtelný“ pot. Chrčení hlenu při kašli. Kašel až do pozvracení se, po záchvatu bývá „špatně od žaludku“ a dostavuje se pocit velkého vyčerpání. Jazyk je čistý, bez povlaku. Zhoršení při ulehnutí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
IPECACUANHA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_158.jpg

Záchvaty kašle zakončené vykašláním většího množství hustého, vazkého hlenu. Barva hlenu je žlutozelená.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
KALIUM BICHROMICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_151.jpg

Prudké vypuknutí nemoci, suchý, štěkavý kašel, nadechování silně dráždí ke kašli. Pocity strachu a neklid. Zhoršení v noci.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_153.jpg

Rajčatově červený obličej, krátký, suchý kašel, chrapot. Zhoršení večer a po procitnutí ze spánku.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_155.jpg

Dlouhotrvající záchvaty křečovitého kašle. Obličej zbarvený do modra, stejně tak i ruce. Kovová příchuť v ústech. Zlepšení po polknutí studené vody.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CUPRUM METALLICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_152.jpg

Neklid a pláč po záchvatu kašle. Tmavočervený obličej. Suchý kašel a pocit poranění v prsou. Krvácení z nosu a krvavé vykašlávání. Dítě před záchvatem křičí. Slabost a vyčerpání po záchvatu. Zhoršení doteky a pohybem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARNICA MONTANA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_154.jpg

Záchvatovitý kašel s vykašláváním bílého vazkého hlenu, doprovázený pocitem lechtání v krku. Zhoršení pozdě večer (po 23. hodině), někdy i ráno. Zhoršení též teplem, zlepšení po polknutí studené vody.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
COCCUS CACTI 15CH 87.00 Kč
ks