Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Bolesti hlavy akutní, migréna, migrény

Potlačování bolestí tišícími prostředky (analgetiky), aniž by se hledala skutečná příčina potíží, může být svým způsobem nebezpečné, neboť dochází ke vzniku návyku na tyto léky. V horším případě může dojít k zanedbání závažného onemocnění.

Bolesti hlavy a migrény, není-li léčena skutečná příčina potíží, se v průběhu let stávají chronickými. Homeopatická léčba bolestí hlavy a migrén bývá velmi úspěšná, jde je o to nalézt vhodný lék.

S objednanými přípravky obdržíte informační list s pokyny k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.
  Popis Název položky Cena s DPH

Sada homeopatik HomSet® - HLAVA obsahuje přípravky, které se osvědčují při homeopatické léčbě bolestí hlavy a migrén. Souprava obsahuje Gelsemium 15CH, Bryonia 9CH, Pulsatilla 9CH a Kalium bichromicum 15CH. Přípravek Kalium bichromicum 15CH je navíc obohacen radionickou biorezonancí o informační složky dalších homeopatik, která se osvědčují při léčbě migrén a opakovaných bolestí hlavy.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HomSet® - HLAVA 348.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_91.jpg

Silné až kruté bolesti hlavy, často v souvislosti s chřipkovým nebo jiným akutním onemocněním. Pocit, jakoby hlava byla ve svěráku. Poruchy vidění (zamlženost) před i během migrénové ataky. Příčinou potíží může být tréma, strach, smutek a následky chřipky. Potíže se často navracejí, nebo vyskytují periodicky s přestávkami několika dní až dvou týdnů. Pacient vypadá mírně zarděle, ztěžkle. Běžné jsou oční potíže až po náhlé značné zhoršení zraku. Objevuje se i dvojité vidění před začátkem bolestí hlavy. Bolest má charakter vrtání nad pravým okem, současně má pacient pocit chladu až mrazení v zadní partii hlavy sestupující jako pocit mravenčení dolů po páteři. Zhoršení potíží světlem a pohybem, zlepšení spánkem a po pozvracení. Silné zhoršení krátce po ulehnutí, ale pokud to pacient vydrží, dostaví se zlepšení. Výrazné zlepšení nastane po vymočení, přičemž množství moči je překvapivě vysoké.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
GELSEMIUM SEMPERVIRENS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_97.jpg

Bolesti hlavy jako po kocovině. Špatně od žaludku s návaly dávení. Bolesti lokalizovány spíše v oblasti týla. Pacient může mít zimnici nebo trpět pocitem chladu. Pacient nechce být tázán a rušen, velmi jej to obtěžuje. Příčinou potíží bývá duševní napětí a stres, někdy též požívání alkoholu, drog a simulantů, někdy i požití zkažené stravy. Zhoršení po spánku a duševním úsilím.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NUX VOMICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_88.jpg

Bolesti hlavy, pocit jako by lebka měla puknout. Bolesti se táhnou z oblasti čela (z okrsku za očima) až do týla. Oční víčka se zdají příliš těžká, oči se zavírají. Pokud je pacient nucen oči otevřít, dostavuje se bodavá bolest. Pacient je podrážděný a chce mít klid. Suché sliznice v ústech a žízeň na velká množství studených nápojů. Zhoršení i tím nejmenším pohybem, včetně pohybu očních bulev. Zlepšení stlačením hlavy rukama, studenými obklady a absolutním klidem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BRYONIA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_96.jpg
Migréna se ohlašuje poruchami vidění jakoby s blesky nebo blikáním, dokonce může nastat i krátkodobé oslepnutí. Poté se objeví pulsující až tlukoucí bolesti hlavy, které začínají v týlu a odtud se šíří do celé hlavy. Je-li jedna polovina hlavy více postižená, pak je to polovina levá. Objevují se pocity nevolnosti od žaludku až se zvracením průhledného vodnatého hlenu. Na rtech a jazyku pocit snížené citlivosti, jakoby mrtvění. Nejhorší ráno po procitnutí až do poledne, odpoledne dochází ke zlepšení. Zhoršení na slunci. Příčinou potíží u žen je obvykle doba krátce před menstruací. Z ostatních příčin pak přicházejí v úvahu cesta vlakem, návštěva divadla, namáhání očí, expozice slunečnímu svitu, mentální rozrušení ale také (zejména u chronických stavů) starý zármutek či prožité starší utrpení, od kterého postižený nemůže oprostit. Zhoršení teplem, pohybem, ostrým světlem a hlukem. Časté bývá i zhoršení potíží u moře. Ovlasená část hlavy je přecitlivělá na dotek, česání a doteky jsou nepříjemné. S nástupem pocení v obličeji bolesti ustoupí.

Poznámka: Přípravek NATRUM MURIATICUM může pomoci i při chronických bolestech hlavy, pokud symptomy odpovídají popisu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NATRUM MURIATICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_85.jpg

Bolesti začínají v týle a táhnou se až do očí, obličeje a čelistí, zejména po levé straně. Pocit, jakoby měla vrchní část lebky odletět, opravdu jako poklička z hrnce. Krk a oblast týla jsou zatuhlé, krční páteř je citlivá na tlak.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACTAEA RACEMOSA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_86.jpg

Silné bolesti hlavy jejichž příčinou je zpravidla vždy buď potlačená nebo nepravidelná menstruace. Potíže začínají jako bodavá bolest hned po ranním probuzení, později jsou bolesti pulsující. Pacientka má pocit, že je hlava jakoby sevřená. V obličeji je patrný jakoby mírný otok, oční spojivky mírně zarudlé. Čelo a rozhraní kůže a ovlasené části hlavy bývají na dotek vlhké. Tlak na hlavu zmírňuje bolest, ale pacientka nesnese obvaz, neboť dochází ke zhoršení ohříváním hlavy pod obvazem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
APIS MELLIFICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_87.jpg

Náhlé, velmi silné, pulsující bolesti, jako by hlava měla puknout. Bolesti často lokalizovány na pravé stravě hlavy nad okem. Obličej je červený. Příčinou potíží bývá buď expozice slunečnímu záření nebo prochlazení, zpravidla po zmoknutí. Další možnou příčinou potíží může být i šok nebo emoční otřes.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_89.jpg

Pacient je štíhlé postavy, nedočkavý, neklidný až nervní. Snadno se duševně vyčerpá. Příčinou potíží mohou být změny počasí nebo psychické vypětí či strachem (včetně stresu ze školní docházky).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CALCAREA PHOSPHORICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_90.jpg

Příčinou bolestí hlavy, na které bude účinkovat přípravek COCCULUS INDICUS, je nervové vypětí, případně přepracování. Zpočátku má pacient pocit, že má prázdnou hlavu, později je tento pocit vystřídán pocitem opačným, jako by hlava chtěla puknout. Pacient může mít zvláštní pocit, jako vy se mu lebka v zadní části otevírala a zase zavírala. Pohyb i pasivní pohyb (např. jízda v autě) zhoršuje potíže. Také po spánku se pacient cítí hůře. Pachy jídel a zvláště tabákového kouře silně zhoršují potíže. Zhoršení též pitím kávy, užívání stimulantů, po ulehnutí a teplem místnosti.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
COCCULUS INDICUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_93.jpg

Pocit, jakoby v mozku vězel hřebík. Bolesti v oblasti čela, očí a nosu. Potíže se rozvíjejí zpočátku pozvolna, později se rychle vystupňují. Příčinou potíží bývá zármutek, starosti, zklamání citů. Zhoršení alkoholem, kouřením a pobytem na slunci. Zlepšení jídlem, rozptýlením, teplem a noční dobou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
IGNATIA AMARA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_94.jpg
Bolest je bodově lokalizována. Vystřeluje do oblasti nad okem (vždy jen nad jedním). Počáteční poruchy vidění projevující se zejména zšeření obrazu nebo i úplnou ztrátou vidění (pochopitelně jen přechodnou). Zrak se před nástupem bolestí opět upraví, ale během 15 až 20 minut poté propuknou prudké bolesti hlavy. Bolesti hlavy se obvykle objevují ráno, během dne se zhoršují a k večeru ustávají. Příčinou potíží může být prodělaný zánět paranazálních dutin. Zlepšení nahříváním hlavy, silným tlakem na hlavu, ale i pobytem na čerstvém vzduchu a je-li podán teplý nápoj nebo teplá polévka. Zhoršení hlukem a světlem. Naprosto nesnesitelné je předklánění se a shrbení. Zhoršení též ulehnutím na bolestivou stranu (častěji bolí levá polovina hlavy).

Poznámka: Přípravek KALIUM BICHROMICUM je jeden z nejčastěji využívaných homeopatik při běžných bolestech hlavy.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
KALIUM BICHROMICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_95.jpg

Probuzení s bolestí hlavy. Bolesti jsou bodavého, pulsujícího charakteru, případně se projeví jako tlak, častěji, ale ne vždy, na levé straně. Příčinou potíží mohou být nastupující hormonální změny (před menstruací nebo v klimakteriu), též potíže s krevním oběhem, úpal, přehřátí (od kamen nebo krbu), expozice oslňujícímu světlu nebo večerní konzum alkoholu. Zlepšení vyzvracením nebo nástupem menstruace. Pacient vypadá v obličeji odule, bolesti jsou tepající a pulsující, zhorší se v předklonu. V průběhu náporu bolesti jsou periferní části těla (ruce, nohy, nos a uši) velice chladné až studené. Zhoršení spánkem. Někdy zlepšení jídlem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LACHESIS MUTUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_98.jpg

Bolesti hlavy v důsledku duševního vypětí (také časté u školní mládeže). Nesoustředěnost, duševní nepřítomnost až apatie.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PHOSPHORICUM ACIDUM 9CH 87.00 Kč
ks

Bolesti v hlavě se přesouvají z místa na místo. Závratě a zvracení. Jedno oko může slzet, druhé je suché. Příčinou potíží může být pobyt v horku nebo v zatuchlé místnosti, tučné jídlo, přejezení se nebo slabost zažívacího traktu. Dále též expozice slunečnímu záření, nachlazení a nebo zármutek. Výrazná světloplachost. Bolest je výraznější na jedné straně hlavy, ale jednou to může být vlevo, podruhé na pravé straně. Na tváři pod více postiženou polovinou hlavy se objevuje ruměnec (i u dospělého pacienta). Zhoršení v dusné a teplé místnosti, předklonem a ulehnutím. Zhoršení též večer. Zlepšení mírným pohybem na čerstvém vzduchu (vycházkou).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_100.jpg

Bolesti hlavy, které mohou být způsobeny prací na počítači nebo četbou. Současně pocit unavených nebo pálících očí a ztuhnutí trapézových svalů (od krku k ramenům).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
RUTA GRAVEOLENS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_101.jpg
Bolesti hlavy začínají v týle, postupují až do očí (nejčastěji do pravého oka). V čele tlak a pocit pukavých bolestí. Neuralgické bolesti v obličejových partiích a zubech. Zabalení hlavy do teplého obkladu zlepšuje, stejně tak klid a zatemnění. Zhoršení duševním vypětím, chladem, hlukem a světlem.

Poznámka: Osvědčený přípravek při častých migrénách.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SILICEA 9CH 87.00 Kč
ks
ferrrum_phosphoricum.jpg

Při návalech horkosti se zarudnutím obličeje a pocitech tlaku nebo tepavých bolestí v hlavě, případně mohou být bolesti bodavého charakteru.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 3 Ferrum phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
kalium_chloratum.jpg

Při bolestech hlavy se zvracením bílého hlenu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 4 Kalium chloratum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
kalium_phosphoricum.jpg

Při bolestech hlavy doprovázených pocitem celkové slabosti. Postižená osoba může být bledá a chovat se popudlivě či podrážděně.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 5 Kalium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
magnesium_phosphoricum.jpg

Při akutních bolestech hlavy, zejména při akutních záchvatech bolesti rozpustit 7 tablet v horké vodě a popíjet podobně jako horký čaj. (Tento způsob užívání Schüsslerových solí se nazývá "horkých sedm" a je velmi účinný, úleva se dostaví rychle).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 7 Magnesium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
natrium_sulfuricum.jpg

Při bolestech hlavy se zvracením žluči.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No.10 Natrium sulfuricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks