Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Bolesti břicha

Bolesti břicha, zejména v dětském věku, jsou celkem běžné a mohou být nejrůznějšího původu. U bolestí břicha je účelné zajistit lékařské vyšetření, zejména při podezření na zápal slepého střeva (viz heslo). Z homeopatických přípravků přicházejí v úvahu zejména dále uvedené přípravky. Pokud se stav po podání homeopatika rychle nezlepší (zřetelná úleva by měla nastat do 1 hodiny po podání první dávky homeopatického léku), obraťte se na lékaře, nejlépe lékaře – homeopata!
 

S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH
monokomponety_boiron_74.jpg

Potíže zejména po přejezení nebo po konzumaci nekvalitního vína, případně velkého množství ovoce. Při říhání se na jazyku objevuje chuť požitého jídla nebo nápojů. Jazyk s bílým povlakem po celém povrchu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ANTIMONIUM CRUDUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_75.jpg

Křečovité a nebo bodavé bolesti břicha z nervozity. Silné nadmutí břicha, postižený touží po sladkém, které však potíže ještě zhoršuje. Příčinou potíží je tréma ze zkoušky nebo veřejného vystoupení.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARGENTUM NITRICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_76.jpg

Prudká břišní kolika, bolesti přicházejí ve vlnách. V mezičase úleva. Křeče v žaludku, žlučníku, střevech a podbřišku. Zánět slepého střeva. V obličeji červený. Blouznění. Příčinou potíží může být buď přehřátí nebo prochladnutí. Zhoršení večer a v noci, tlakem na postižené místo a doteky vůbec. Také světlo, hluky a pachy obtěžují.. Zlepšení při prohnutí v zádech směrem dozadu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_77.jpg

Křečovité a bodavé bolesti. Jídlo leží v žaludku jako kámen. Velká žízeň na studené nápoje. Každý, i sebemenší pohyb zhoršuje, zlepšení v naprostém klidu a také, když se postižený drží za břicho.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BRYONIA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_78.jpg
Pacient je nevrlý, podrážděný, rozzlobený, záchvaty vzteku až zuřivosti. Pasivní pohyb (např. jízda v autě, u dítěte nošení či houpání), zlepšuje potíže. Odcházení větrů zlepšuje bolesti břicha. Pacient se bolestmi choulí, bolesti mu připadají naprosto nesnesitelné. Obličej zpocený bolestí. Vodnatý, zelenavý průjem s hlenem. Jedna tvář je bledá, druhá červená. Teplé obklady na břicho rovněž zlepšují bolesti. Zlost, vztekání a konzum kávy zhoršují stav.

Poznámka: Přípravek CHAMOMILLA VULGARIS je též velmi úspěšné homeopatikum proti nadýmání a křečem z nadýmání u dětí. Pro podání u kojenců použijte homeopaticky aktivní roztok (viz titulní stranu).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHAMOMILLA VULGARIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_79.jpg

Nevolnost od žaludku, hořká pachuť v ústech. Jazyk nažloutle potažený. Bolesti nebo tlak v oblasti jater.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHELIDONIUM MAJUS 5CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_80.jpg

Křečovité, návalové bolesti břicha, zejména v oblasti pupku. Pacient se svíjí a kroutí. Stolice je provázkovitě tenká s příměsí krve. Pacient nevydrží v klidu na lůžku, pořád sebou zmítá. Zlepšení schoulením se na lůžku nebo v předklonu. Také silný tlak na břicho, teplo a klid zlepšují potíže pacienta. Příčinou potíží může být jednak dietní chyba, ale i zlost (potlačená i projevená).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
COLOCYNTHIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_81.jpg

Bolesti břicha jednoznačně způsobené zármutkem a žalem. Pocit zátky v krku a svírání na prsou. Velmi proměnlivé nálady. Sklon k přehánění až teatrálnímu chování.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
IGNATIA AMARA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_82.jpg

Vyhraněná nesnášenlivost zelí a cibule. (Platí i pro situace, kdy kojené dítě trpí nadýmáním – kojící matka by se měla vyvarovat těchto zelenin!). Poruchy a potíže se dostavují krátce po jídle. Plynatost, která tlakem na žaludek vede k rychlému, pouze však zdánlivému, pocitu nasycení. Bolest v oblasti jater způsobená ztíženým odtokem žluči. Pacient je po psychické stránce často podezřívavý, má problémy s autoritou (nízké sebehodnocení). Pacient může vypadat starší, než ve skutečnosti je. Teplo a teplé obklady zhoršují potíže. Zhoršení potíží mezi 16. a 20. hodinou astronomického času.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_83.jpg

Bodavé, křečovité bolesti břicha. Pocit, jako by byl v žaludku kámen. Jazyk s bílým povlakem, avšak pouze u kořene jazyka. Zácpa nebo průjem. Svéhlavý pacient, reaguje často silně podrážděně na relativně slabé podněty nebo vyjádřený odpor. Zimomřivý. Zhoršení v časných ranních hodinách, zhoršení též konzumací alkoholu, stimulantů a kořeněných nebo exotických jídel. Příčinou potíží bývá často též stres nebo přejezení, eventuálně konzum psychotropních látek, alkoholu a kávy.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NUX VOMICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_84.jpg

Bolesti břicha po operacích a zraněních. Pacient trpí sebepodceňováním, je ale jinak příjemný a milý. Může mít problémy v sexuální oblasti. Příčinou potíží bývá potlačená zlost, uražení se, ponížení. Zhoršení po krátkém zdřímnutí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
STAPHYSAGRIA 9CH 87.00 Kč
ks