Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Atopický ekzém

Atopický ekzém se objevuje u dětí zhruba od druhého roku věku. Na rozdíl od lupenky napadá kůži na vnitřní straně kloubů (lupenka na vnější). V pubertě může dojít buď k trvalému, nebo jen přechodnému zlepšení. Hlavní potíže spočívají nejen ve změnách na kůži, která velice svědí, nýbrž i v celkové nervozitě a podrážděnosti pacienta. Příčiny tohoto onemocnění nejsou plně objasněny, roli zde hrají dědičné sklony a skladba stravy (za problematický se považuje konzum vajec, mléka a mléčných produktů a někdy i výrobků z bílé mouky). Zdá se, že vznik atopického ekzému souvisí i s psychickou stránkou, což dobře vystihuje odborný název Neurodermitis.

Charakteristickými symptomy jsou nedostatečné promašťování pokožky, špatné prokrvování pokožky, pocení, přecitlivělost pokožky na změny počasí, nečistoty, mycí prostředky a mýdlo apod. Školská medicína řeší s oblibou atopický ekzém pomocí kortizonů, avšak toto potlačování kožních projevů není vhodné a může vést ke vzniku astmatu i k onemocnění vnitřních orgánů. Při homeopatickém léčení je třeba připravit se na delší dobu léčby, až deset procent z dosavadního trvání onemocnění.

Při homeopatické léčbě atopického ekzému je zvláště třeba dbát následujících pokynů: Podat nejprve jen jednu dávku léku a den až dva vyčkat, zda a jak bude pacient na homeopatikum reagovat. Další dávku podáváme až tehdy, kdy reakce na první dávku odezněla, tedy kdy se zastavilo zlepšování, respektive kdy odeznělo prvotní zhoršení. Nenastala-li ani po dvou dnech po prvním podání žádná reakce, je třeba případ znovu posoudit a pokusit se nalézt jiný přípravek, který lépe odpovídá stavu pacienta a jeho aktuálním symptomům. Kromě konstitučního léku, k jehož nalezení je třeba osobní návštěva u zkušeného homeopata, mohou pomoci zejména dále uvedená homeopatika. Přesto znovu upozorňujeme na delikátnost homeopatické samoléčby tohoto onemocnění a důležitost osobní návštěvy u zkušeného homeopata.

Lupénka (psoriáza) je kožní onemocnění, které však může zasahovat i klouby a způsobovat náchylnost k onemocnění vnitřních orgánů. Protože se v případě psoriázy nejedná o typické kožní onemocnění, ale spíše onemocnění celého organismu, doporučujeme jednoznačně konstituční homeopatickou léčbu předepsanou odborníkem na homeopatii. Zde uvedené přípravky mohou do jisté míry zmírnit nejmarkantnější symptomy a potíže, avšak celkové vyléčení z psoriázy lze očekávat především od konstituční homeopatické léčby.

Další informace a možnosti homeopatické samoléčby - viz heslo "Lupenka a ekzémy".

  Popis Název položky Cena s DPH
halicar.jpg

Fytofarmakum:
Indikace: doléčování a podpůrná terapie atopických ekzémů, symptomatická terapie neurodermitidy. Příbalová informace.Čtěte pozorně:

Charakteristika. :Fytofarmakum
HALICAR mast 25 g 109.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_64.jpg

Suchá kůže, šupinatá vyrážka na červeném podkladě svědí a pálí. Pacient rozhodně není psychicky uvolněný, může být zimomřivý. Objevuje se neklid a strach. Má žízeň, nápoje upíjí malými doušky. Svědění se zhoršuje chladem, zlepšuje teplem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARSENICUM ALBUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_65.jpg

Ekzém je ovlhlý žlutavým hnisem, nebo je kůže křídově bílá s odlučujícími se šupinkami. Mízní uzliny naběhlé. Ruce a nohy studené, pacient se potí při sebemenší námaze a v noci, hlavně na hlavě. Zhoršení fyzickou námahou a vlhkým, studeným počasím.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CALCAREA CARBONICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_67.jpg

Často a s úspěchem používané homeopatikum. Kůže je suchá, odlučuje se v šupinkách a svědí. Může se objevit strupovitá vyrážka v ovlasené části hlavy. Jedna noha bývá studená (většinou pravá) a druhá teplá. Sklon k nadýmání a větrům. Nutkavá chuť na sladké. Děti vypadají starší, tělo ve srovnání s pěkným obličejem je vyhublé a slabé.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_68.jpg

Ekzém i vyrážka mohou vypadat naprosto libovolně. Pacient se bohatě potí po celém těle, hlavně v noci, pot je lepkavý a studený, páchne. Pocení nepřináší úlevu. V noci slintání na polštář, z úst výrazně páchne. Zhoršení teplem i chladem, v noci a teplem postele.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
MERCURIUS SOLUBILIS 15CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_69.jpg

Vyrážka suchá nebo jen lehce vlhnoucí. Ekzém na čele, na rozhraní lysé a ovlasené kůže. Sklon k tvorbě oparů na rtech, praskání kůže na nose a v koutcích úst. Bledé vzezření. Přecitlivělost a popudlivost. Zhoršení dopoledne, sluncem, rozčilením a pobytem u moře. Příčinou potíží může být deprese v důsledku déletrvajícího smutku.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NATRUM MURIATICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_70.jpg

Vlhká nebo suchá vyrážka na suché, drsné a popraskané pokožce. Silně svědí a pálí. Pacient vypadá jako nemytý. Větry odporně páchnoucí, stejně tak stolice a pot. Červené rty. Zhoršení mytím, koupelí, teplem postele. Nesnáší oděvy z vlny.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SULFUR 30CH 87.00 Kč
ks
no12_calcium_sulfuricum.jpg

 Schüsslerovou solí No 9: Natrium phosphoricum může pomoci při suchém ekzému, zejména u dětí. Dále při postižení kůže se zažloutlými krustami a při nezdravé kůži, kdy z ranek vytéká hnis a ranky se nehojí, nebo hojí jen pomalu. (Pří výpotku z kůže, který připomíná med, volte ale raději homeopatikum Graphites).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No.12 Calcium sulfuricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks