Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Astma bronchiale

Astma bronchiale je onemocnění charakteristické zúžením průdušek, které se projevuje v periodických záchvatech. Pro astma je typické, že pacient nemůže vydechnout, zatímco nádech je bez potíží. V akutních stavech je důležité, aby pacient ovládal techniku dýchání, která mu umožní vydechnout: Rty vytvoří minimální štěrbinu, takže vydechovaný vzduch touto štěrbinou může vycházet jen tehdy, když pacient vyvine úsilí k jeho vyfouknutí. Tím vzniká v plicích přetlak, který rozšiřuje zúžené průdušky a umožní vzduchu odejít z plic. Rovněž rukou přiloženou na ústa lze vyvolat podobný efekt.

Homeopatická léčba by měla probíhat pod lékařským dohledem, protože někdy může po podání homeopatika organismus zareagovat takzvaným prvotním zhoršením, které může právě u astmatu být nebezpečné. Dojde-li k tomuto prvotnímu zhoršení, může být opodstatněné podat alopatické léky včetně kortizonu, právě proto, že kortizony působí proti homeopatikům. Tuto vlastnost kortizonových preparátů můžeme využít při eventuálním prvotním zhoršení po podání homeopatik.

S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH
monokomponety_boiron_54.jpg

Suchý kašel s dušností. Strach (zejména ze smrti) a nepokoj. Astmatické projevy při horečnatých onemocněních. Zlepšení vzpřímeným sezením, zhoršení v teplé místnosti a při výdechu. Příčinou aktuálních potíží může být nachlazení studeným suchým větrem, průvanem a nebo přestálý šok či leknutí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_56.jpg

Bohatý, silně vazký až tuhý hlen, nedá se vykašlat. Dusivý kašel. Rachotivé dýchání. Nemůže ležet, musí se posadit. Vykašlání hlenu uleví, ale poté je pacient zcela vyčerpaný a bledý. Potíže zlepšuje studený vzduch, zhoršuje teplo, ulehnutí a zlost. Osvědčený prostředek na výše uvedené potíže zejména u seniorů a malých dětí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ANTIMONIUM TARTARICUM 9CH 87.00 Kč
krátkodobě nedostupný
monokomponety_boiron_57.jpg
Dušnost a noční záchvaty kašle. Pacient platí za pořádkumilovného až úzkostlivého. Vyčerpanost a slabost. Panický strach při záchvatu a po něm, především v noci. Mrazení, touží po teple. Usrkává vodu nebo jiný nápoj. Sklon k průjmům, které odporně zapáchají. Na kůži může být, nebo dříve byl, pálící, svědící suchý ekzém. Zhoršení kolem půlnoci a též studeným vzduchem. Lepší při sezení.

Poznámka: Přípravek ARSENICUM ALBUM je důležitý konstituční lék při léčení ekzémů a astmatu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARSENICUM ALBUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_58.jpg

Prudce nastupující astmatické potíže, obličej zčervenal. Příčinou potíží bude nejspíše nachlazení v důsledku sychravého počasí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_59.jpg

Prudce nastupující astma s dávivým kašlem až zvracením. Mohou se objevit i křeče škubavé pohyby. Křečovitý kašel, kdy se nedostává vzduchu, obličej bledý, modrání rtů a okolní pokožky. Zhoršení kolem 3. hodiny ranní. Příčinou potíží může být potlačení kožních vyrážek nevhodnou léčbou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CUPRUM METALLICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_60.jpg
Astma s pocitem sešněrování na prsou. Chrčivý, dávivý kašel až do zvracení. Vyčerpanost. Nemůže popadnout dech, dusí se. Neustávající pocit jako na zvracení. Celková bledost, ale tváře mohou být červené.

Poznámka:Přípravek IPECACUANHA léčí též astmatickou bronchitidu s kašlem u dětí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
IPECACUANHA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_61.jpg

Chrčivé až rachotivé zvuky v hrudníku, ačkoliv se netvoří mnoho hlenu. Dušnost. Pocit svírání a tlaku na prsou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum
LOBELIA INFLATA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_62.jpg

Astma s bohatým, hustým, žlutým hlenem. Pocit tíže na prsou. Hloubka dýchání je omezena. Může se objevit i průjem. Příčinou potíží bývá promoknutí nebo vyčerpání z námahy. Zhoršení další námahou a po ránu. Osvědčený lék pro děti, pokud symptomy souhlasí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NATRUM SULFURICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_63.jpg
Dušnost a dýchací potíže donutí pacienta k posazení. Záchvat astmatu se postupně zmírňuje až ustane, ale pak přichází znovu. Silná, v noci se objevující dušnost. Modré zbarvení kůže a sliznic. Při ranním procitnutí se silně zpotí. Zhoršení spánkem a v noci.
Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SAMBUCUS NIGRA 5CH 87.00 Kč
krátkodobě nedostupný