Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Artróza

Artrotické změny na kloubech patří k přibývajícímu věku, svoji roli hraje též zvýšené opotřebování kloubů námahou (těžká fyzická práce, vrcholový sport). Opačně platí, že sedavý způsob života a atrofované svaly, které nedostatečně vyživují chrupavky kloubů, k rozvoji artrózy rovněž přispívají. V akutních stavech při rozvinuté artróze dochází i k zánětlivým procesům, které se projevují výraznou bolestí a snížením pohyblivosti. Za předčasným vznikem artrózy a onemocnění kostí může být i infekce lymskou boreliózou, zejména spirochetou Borrelia afzelii. V tom případě doporučujeme přípravky z oddělení Detoxikace organismu, podpora imunity.

Onemocnění dnou (pakostnicí), které postihuje muže daleko častěji než ženy, je vlastně poruchou látkové výměny, v jejímž důsledku dochází k nadměrné produkci kyseliny močové v organismu. Ta pak krystalizuje v kloubech a impregnuje tkáně. Přitom mohou vznikat takzvané „dnavé tofy“, což jsou hrbolkovitá úložiště kyseliny močové v kůži. Velmi často bývají postiženy malé klouby palců na noze, ale postiženy mohou být i klouby velké, třeba kolena nebo ramenní kloub. Základním opatřením je změna jídelníčku, zejména přechod na vegetariánský nebo polovegetariánský způsob stravování. Velký význam má podpora činnosti ledvin, které jsou v důsledku dny náchylnější k tvorbě ledvinových kamenů. Přínosná je detoxikace organismu od nahromaděných homotoxinů (viz oddělení Detoxikace organismu, podpora imunity). V akutní fázi, která bývá velmi bolestivá, mohou kromě homeopatické masti Traumeel S, kterou nanášíme na postižené klouby, výrazně pomoci další homeopatika.

 S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

 

  Popis Název položky Cena s DPH

Sada homeopatik HomSet® - KLOUBY obsahuje homeopatika Silicea 5CH, Calcarea phosphorica 5CH, Belladonna 9CH a homeopatickou mast TRAUMEEL S. Přípravek Belladonna 9CH je navíc obohacen radionickou biorezonancí o informační složky dalších homeopatik, která se osvědčují při léčbě artrózy (akutní i chronické fáze) a výrůstků na kostech. 

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HomSet® - KLOUBY 457.00 Kč
ks
traumeel_mast.jpg

KOMPLEXNÍ PŘÍPRAVEK:
Artróza kyčlí, kolen a malých kloubů. Zánětlivé procesy v podpůrném a pohybovém aparátu. Zánětlivé a se zánětem spojené degenerativní procesy v různých orgánech a tkáních.Postoperační a postraumatický otok a otoky měkkých tkání.  Více informací zde:

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
TRAUMEEL S (mast) 199.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_50.jpg

Kloub je jen bledě začervenalý, avšak silně oteklý. Bolesti bodavého charakteru. Zlepšení studenými obklady.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
APIS MELLIFICA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_51.jpg

Pacient má pocit, že je kloub vymknutý, jako zničený, rozlámaný. Na dotek silně bolestivý. Příčinou současných potíží bývá zranění, které se mohlo udát i v dávnější minulosti.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARNICA MONTANA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_52.jpg

Pokožka na postiženém kloubu je začervenalá, horká. Tlukoucí a pulsující bolesti. Otřesy a doteky zhoršují potíže. Celkem překvapivé zlepšení teplými obklady.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_53.jpg

Kloub je zanícený, začervenalý, oteklý. Bolesti silné, bodavé. Každý nepatrný pohyb je obtížný a bolí. Zlepšení v absolutním klidu a studenými obklady. Žízeň na studené nápoje.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BRYONIA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_55.jpg

Zanícený kloub je až modrofialový, obvykle na levé straně těla. Zlepšení studenými obklady. Odpor k těsnému oblečení, zejména pokud upíná krk.

LACHESIS MUTUS 9CH 86.00 Kč
ks