Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Angína pectoris, srdeční slabosti

Tato poměrně častá forma ischemické choroby srdeční se projevuje zejména svíravou bolestí na prsou. Pro osoby postižené angínou pectoris jsou rizikovými faktory především dny s extrémními teplotami, bohaté jídlo, stres (včetně sledování sportovních přenosů) a nepřiměřená námaha. Pro řešení akutních stavů je vhodné mít homeopatikum pohotově a podat je co nejdříve při vypuknutí potíží. Podávat lze i preventivně, (homeopatikum se určí podle již dříve zaznamenaných potíží). Preventivní podávání je účelné zvláště ve dnech s vysokou bioenergetickou zátěží.

  Popis Název položky Cena s DPH

Sada homeopatik HomSet® - SRDCE obsahuje přípravky, které se osvědčují při homeopatické léčbě srdečních slabostí a angíny pectoris. Souprava obsahuje homeopatika Arnica 9CH, Lachesis 15CH a Spongia tosta 9CH. Přípravek Spongia tosta 9CH je navíc obohacen radionickou biorezonancí o informační složky dalších homeopatik, která se osvědčují při léčbě srdečních slabostí a angíny pectoris.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum
HomSet® - SRDCE 261.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_42.jpg

Náhlé bodání u srdce, případně bušení srdce. Bolesti vystřelují do levého ramene a paže. Velký neklid a pocity strachu ze smrti. Bezprostřední příčinou vzniku potíže, může být leknutí, případně expozice chladnému a studenému větru nebo průvanu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_43.jpg

Potíže se objevily náhle, nastoupily s velkou silou, častěji v noci. Pacient se nepotí, nebo se potí jen velmi málo. Strach a úzkost nejsou výrazné, nebo je pacient nepociťuje vůbec. Pacient není bledý, v obličeji je spíše obličeji popelavý, zejména kolem nosu. Není-li obličej popelavý, pak má pacient přinejmenším do modra zbarvené tkáně pod nehty. Postižený odmítá pití, napije-li se, jeho stav se spíše zhorší. Leží v klidu, zcela vysílený. (Při vyšetření stetoskopem bývá slyšet bublání na plicích způsobené edémem a zahleněním). Také kašel zní bublavě v důsledku zahlenění plic a dolních cest dýchacích.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ANTIMONIUM TARTARICUM 9CH 87.00 Kč
krátkodobě nedostupný
monokomponety_boiron_44.jpg

Zadržování vody v těle, otoky nohou. Bolesti bodavého charakteru. Zmírnění potíží chladnými obklady a na studeném vzduchu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
APIS MELLIFICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_45.jpg

Píchání a bolest u srdce po neúměrné fyzické námaze.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARNICA MONTANA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_46.jpg

Pacient je slabý, bledý a působí neduživým dojmem. Pocity strachu a neklidu. Pálivé bolesti a nepříjemné pocity sevření na prsou. Nedostává se mu vzduchu. Zimomřivost, touha po teple. Usrkává často čaj nebo vodu v malých doušcích. Pacient působí jakoby voskovým dojmem, obličej má vrásčitý. Někdy si pacient stěžuje na současné bolesti v zátylku.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARSENICUM ALBUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_48.jpg

V noci náhlé vzbuzení s neschopností popadnout dech. Pocit jakoby krk svíral těsný límec, pocit sešněrování též na prsou. Pacient se snaží uvolnit si oblečení (pyžamo), přestože není vlastně vůbec těsné. Slabost až do omdlení.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LACHESIS MUTUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_49.jpg

Bolesti v hrudi, pocit jako by se srdce zvětšovalo, otékalo a rozšiřovalo se až do týla. Pocity městnání krve v týle a v celém těle. Výrazné zhoršení při ulehnutí projevující se bolestí a dušením. Výrazná zimomřivost, průvan zhoršuje potíže. Zvláštním příznakem je, že pocity snížené citlivosti až mrtvění se vyskytují pouze v prstech, ne v celé (levé) paži.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SPONGIA TOSTA 9CH 87.00 Kč
ks
natrium_sulfuricum.jpg

Srdeční slabost spojená s otékáním nohou.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No.10 Natrium sulfuricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks