Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Akné

Akné je kožní onemocnění postihující zejména mládež v období puberty a několik roků po ní. Někdy mohou potíže přetrvávat až do dospělosti. Mazové žlázky v kůži se v důsledku zvýšené produkce tuku ucpávají, zanítí a tím dochází k tvorbě typických pupínků, vřídků a uhrů. Nejčastěji bývá postižena pokožka na obličeji, ramenou a hrudi. Není vhodné tyto pupínky vymačkávat, neboť se tím roznáší infekce a tvoří jizvy.

Při léčbě akné se doporučují jako základní produkty Schüslerova sůl č. 11 (Silicea) a homeopatika Sulfur iodatum 5CH. K těmto dvěma přípravkům si podle vlastního uvážení (po zvážení typu pleti a po porovnání typu a vzhledu akné s popisy uvedenými u dále uvedených homeopatik) můžete objednat ještě jeden až dva přípravky, jejichž popis vystihuje skutečný stav. S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH
noimage.gif

Základní dva přípravky pro léčbu akné – Schüsslerova sůl č. 11 (Silicea) a homeopatikum Sulfur iodatum 5CH.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
Duo akné: Schüsslerova sůl č.11 Silicea + Sulfur iodatum 5CH 186.00 Kč
krátkodobě nedostupný
ag_koloidni_stribro_1.jpg

AG KOLOIDNÍ STŘÍBRO je čisté metalické stříbro rozpuštěné ve vodě.Používá se jako antiseptický prostředek na kůži. Je účinným podpůrným prostředkem při léčení chorob vyvolaných bakteriální nákazou a chorob virového původu.

Charakteristika. :Kosmetický přípravek
AG koloidní stříbro - kosmetikum 500ml 375.00 Kč
ks
no12_calcium_sulfuricum.jpg

Akné u mladistvých, často v důsledku hormonálních změn v organismu. Možno užívat spolu se Schüsslerovou solí No 9: Natrium phosphoricum.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No.12 Calcium sulfuricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
natrium_phosphoricum.jpg

Mastná pleť, akné s malými červenými pupínky.
U dívek a žen se akné tohoto typu může objevit nebo výrazně zhoršit před a během menstruace.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 9 Natrium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
silicea.jpg

Akné se zanícenými hnisajícími pupínky.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No.11 Silicea DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_15.jpg

Velké pupínky až sklon k tvorbě vředů, které jsou na dotek citlivé až bolestivé. Přecitlivělá povaha, podrážděnost a hádavost. Přecitlivělost na chlad. Upřednostňuje kořeněná a kyselá jídla. Zhoršení za chladného počasí, zlepšení teplem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HEPAR SULFURIS CALCAREUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_16.jpg

Kůže je mastná. Povaha tichá, neprůbojná. Celková vyhublost a bledost. Nezapomíná staré urážky, konflikty a ponížení. Upřednostňuje slaná jídla, často dosoluje na talíři. Zhoršení sluncem, horkem, pobytem u moře, zlostí a mrzutostmi. Potíže mohou být vyvolány psychickým traumatem, křivdou, případně neuspokojivými citovými poměry v rodině.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum
NATRUM MURIATICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_17.jpg

Pokožka je nečistá v důsledku používání nevhodné kosmetiky, respektive léků, povzbuzujících prostředků a někdy i drog. V těchto případech je vhodné omezit používání látek, které potíže vyvolávají.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
NUX VOMICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_18.jpg
Akné u dívek a žen, povaha citlivá, náchylná k pláči. Střídání nálad. Zhoršení v době menstruace, eventuálně již krátce před cyklem. Krvácení slabé a nepravidelné. Zlepšení pohybem na čerstvém vzduchu.

Poznámka: Přípravek PULSATILLA může pomoci i u chlapců, zejména pokud jsou světlovlasí a citlivé povahy.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_19.jpg

Základní přípravek pro léčbu akné. Podávat po dobu až 3 měsíců. Symptomy: Pupínky a vřídky se velmi pomalu hojí. Sklon k tvorbě vředů, po kterých zůstávají jizvy. Přecitlivělá, velmi ostýchavá povaha. Snadno se nachladí. Zimomřivý. Zhoršení chladem, zlepšení teplem a zahalením hlavy.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum
SILICEA 5CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_20.jpg

Dlouho přetrvávající akné. Kůže je drsná, suchá a svědí. V noci pocit horkých nohou v posteli. Ranní průjmy, které odporně páchnou. Sklon k nepořádnosti a lenosti. Rozvinutá fantazie. Pacient má rád sladké. Mytí a koupel zhoršují celkový stav. Ráno celkově horší.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SULFUR 9CH 87.00 Kč
ks