Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Kojení, potíže dítěte

Jsou-li prsy přeplněné mlékem, bývá pro dítě obtížné uchopit bradavku. Pomoc spočívá v odstříkání trochy mléka. Nejčastějším problémem bývá, že dítě mléko buď vůbec nebo špatně snáší. To se projevuje tím, že dítě po kojení nebo krmení zvrací nebo má průjem, eventuálně obojí. Pozor! Při opakovaném zvracení hrozí vždy akutní dehydratace organismu. Musíme podávat alespoň vlažnou vodu (po lžičkách, ale pravidelně), abychom zabránili kritickému vysušení organismu!

Homeopatická pomoc při bolestech bříška a větrech - viz heslo Větry, plynatost, nadýmání.

  Popis Název položky Cena s DPH
monokomponety_boiron_259.jpg

Dítě je nevrlé až vzteklé. Odmítá kojení. Na tvářích má strupy a škrábance, při minimální námaze se potí. Časté zvracení, jazyk bíle potažený. Zlepšení potíží v klidu a na čerstvém vzduchu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ANTIMONIUM CRUDUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_260.jpg

Nesnášenlivost na mléko. Dítě vyzvrací velké množství sraženého mléka. Křeče v břiše a průjem. Dítě je jinak klidné a vypadá docela spokojeně. Rychle se zpotí nejmenší námahou, hlavně se potí na hlavičce. Hlava může být poněkud větší než je obvyklé k dané velikosti těla, dítě má sklon k tvorbě tukové tkáně. Každá námaha celkový stav zhoršuje, rovněž tak pobyt na studeném a vlhkém vzduchu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CALCAREA CARBONICA 15CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_261.jpg

Nesnášenlivost na mléko. Dítě se pomalu vyvíjí, nemá u ničeho výdrž, je neklidné. Zoubky se řežou neobvykle pozdě a nejsou správně vyvinuté. Pozdě začne chodit a taky relativně pozdě mluvit.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CALCAREA PHOSPHORICA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_262.jpg

Neustálé nevolnosti a zvracení, nespokojené, mrzuté dítě. Při každém pohybu zvrací (blinká). Po zvracení silné slinění. Jazyk je čistý (není potažený). Zhoršení stavu působením teplého a vlhkého počasí. Ipecacuanha (též Ipeca) je významné homeopatikum kojeneckého věku, které by nemělo chybět v rodinách s malým dítětem. Ipeca bývá nazývána přítelkyní kojenců.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
IPECACUANHA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_263.jpg

U kojenců se setkáváme s ucpáním nosu, takže dítě nemůže sát, nebo se při kojení dusí. V noci se náhle budí, nemůže popadnout dech. Dýchání je doprovázeno hvízdavým zvukem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SAMBUCUS NIGRA 5CH 87.00 Kč
krátkodobě nedostupný
monokomponety_boiron_136.jpg

Dítě jemných rysů, může být plačtivé ale někdy i dosti tvrdohlavé. Odmítá mléko, včetně mateřského. Zimomřivé dítě. Potí se na hlavě, spíše však na zadní straně hlavy než na čele. Hubnutí a celkově špatný výživný stav.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SILICEA 9CH 87.00 Kč
ks