Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Top

Homeopatické přípravky

homeopatika jednosložková (monokomponenty)

připravená z jedné účinné látky
 

homeopatika komplexní (polykomponenty)

sestavená z více homeopatik, která obvykle působí při určité diagnóze.

Seznam prodávaných HOMEOPATICKÝCH PŘÍPRAVKŮ (název, kód SÚKL, léková forma, balení, síla) zde:

Jednosložková homeopatika firmy BOIRON (4 g) obsahují přibližně 80 kuliček (takzvaných globulí). Při podání 3 globulí při jedné dávce vystačí 1 balení přibližně na 27 podání. Při léčbě AKUTNÍCH zdravotních potíží postačí zpravidla několik podání, poté se dostaví úleva a rychlé zlepšování subjektivních potíží i objektivního nálezu. Po výrazném zlepšení zdravotního stavu se podávání homeopatika ukončí. Při léčbě CHRONICKÝCH potíží počítejte s delší dobou podávání, je tedy účelné objednat nejméně 2-4 balení jednosložkového homeopatika.

Kapalná homeopatika obsahují alkohol. Aplikuje se zpravidla 10-15 kapek homeopatika přímo do úst, kde se promísí se slinou a před polknutím podrží v ústech. Také je možné nakapat homeopatikum do neperlivé vody, protřepat v uzavřené PET lahvi a aplikovat popíjením homeopaticky aktivované vody. (Stejným způsobem lze připravit roztok i po rozpuštění globulí nebo tablet homeopatických přípravků). Jedno balení kapalného homeopatikna o obsahu 30 ml postačí přibližně na 60-90 podání podle počtu aplikovaných kapek.

Homeopatika ve formě peletek nebo tablet se aplikují do úst, kde se nechají volně rozplynout (nezapíjí se vodou jak je běžné u alopatických léků). Počet podání za den se řídí podle akutnosti potíží (viz výše).

Homeopatika ve formě čípků se aplikují podle akutnosti potíží 2-4x za den. Homeopatika ve formě mastí a gelů se aplikují zevně na postiženou oblast, respektive její okolí, je-li postižená obsalt kryta obvazem nebo pokud se jedná o ozevřenou ránu. Je účelné mast jemně vmasírovat do pokožky (např. u homeopatika Traumeel S)

Přejete-li si homeopatika objednat, vyhledejte vhodné homeopatikum v oddělení nesoucím název potíží nebo diagnózy, postupem uvedeným v Homeopatickém manuálu,  nebo klikněte pro výběr zde:

Homeopatika jednosložková
Homeopatika komplexní


Základní informace a stručný popis jednotlivých homeopatik naleznete v Homeopatika A - Z

Pokud si přejete další informace, kontaktujte nás na info@kezdravi.cz.