Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Alergie

Alergiemi se rozumí přehnané reakce imunitního systému na bezvýznamné podněty, například na pyl některých rostlin, sluneční záření, sliny komárů, včelí jed a podobně. Za vznikem alergií je třeba kromě vlivů životního prostředí, vidět i zbytečná preventivní očkování, kumulativní působení léků a dalších toxicky působících látek. Je-li alergen znám, je samozřejmostí kontaktu s ním se vyhýbat. Předepsal-li lékař Dithiaden nebo jiný blokátor histaminu, je účelné mít tento lék pohotově. V případě, že se dostavila prudká alergická reakce, kterou se pomocí homeopatik nedaří rychle zvládnout (úleva musí nastat během několika málo minut po prvním podání léku!), volejte lékařskou pomoc.

Princip homeopatické léčby alergií spočívá v detoxikaci organismu a využití imunomodulačních schopností homeopatik.

Užívejte homeopatika podle informací obsažených v informačním listu, který zasíláme spolu s objednanými léčivy. V případě pochybností konzultujte léčbu s lékařem.

  Popis Název položky Cena s DPH

Obsahuje homeopatika Pollen de graminees 15CH, Apis 9CH, Poumon histamine 15CH a Sabadilla 9CH.

HomSet® JA-PO 344.00 Kč
ks
tea_tree_jpg_high_res.jpeg

Krém s výtažkem oleje z čajovníku australského. Používejte lokálně jako účinná pomoc při poštípání obtížným hmyzem, např. ovády, komáry, muchničkami apod. Osvědčený přípravek pro snadnější vyjmutí zapitého klíštěte, desinfekci a ošetření místa vpichu.  Urychluje hojení, zmírňuje reakci pokožky včetně lokálního otoku nebo podráždění, tlumí svědění.

Nelsons Tea Tree krém 30 g 265.00 Kč
ks
Dapis_gel_-_maly.jpg

Zklidňující gel při poštípání hmyzem. Více informací zde:

 

DAPIS gel zklidňující gel při poštípání hmyzem 40g 155.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_128.jpg

Bodnutí včelou, vosou a sršněm. Při nastalé alergické reakci podat též Aconitum D30.

APIS MELLIFICA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_24.jpg

Po bodnutí včelou nebo vosou či ovádem je postižené místo zarudlé, horké. Tepavá (tlukoucí) bolest. Nebo při bodnutí do úst a oblasti hrtanu. Při alergické reakci přejít na střídavé podávání APIS MELLIFICA 30CH a ACONITUM NAPELLUS 9CH (viz výše).Neprodleně volat lékařskou pomoc!

BELLADONNA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_25.jpg

Při intenzivně pálícím bodnutí ovádem a muchničkami.

CANTHARIS 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_26.jpg

Poštípání komáry s následným otokem, bolestí a nebo svěděním. Spolu se Staphysagrií nejdůležitější homeopatikum při poštípání komáry. Lze podávat i preventivně pro zmírnění reakce na poštípání respektive po vykroucení v kůži zapitého klíštěte.

LEDUM PALUSTRE 30CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_28.jpg

Základní homeopatikum pro desenzibilizační kúru při alergiích.

POUMON HISTAMINE 30CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_27.jpg

Poštípání komáry, ovády, muchničkami a dalším parazitujícím hmyzem. Obecně prospěšné homeopatikum při alergiích.

Poznámka: Přípravek lze použít i preventivně, očekáváme-li invazi komárů.

STAPHYSAGRIA 9CH 86.00 Kč
ks