Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Alergie

Alergiemi se rozumí přehnané reakce imunitního systému na bezvýznamné podněty, například na pyl některých rostlin, sluneční záření, sliny komárů, včelí jed a podobně. Za vznikem alergií je třeba kromě vlivů životního prostředí, vidět i zbytečná preventivní očkování, kumulativní působení léků a dalších toxicky působících látek. Je-li alergen znám, je samozřejmostí kontaktu s ním se vyhýbat. Předepsal-li lékař Dithiaden nebo jiný blokátor histaminu, je účelné mít tento lék pohotově. V případě, že se dostavila prudká alergická reakce, kterou se pomocí homeopatik nedaří rychle zvládnout (úleva musí nastat během několika málo minut po prvním podání léku!), volejte lékařskou pomoc.

Princip homeopatické léčby alergií spočívá v detoxikaci organismu a využití imunomodulačních schopností homeopatik.

Užívejte homeopatika podle informací obsažených v informačním listu, který zasíláme spolu s objednanými léčivy. V případě pochybností konzultujte léčbu s lékařem.

  Popis Název položky Cena s DPH
tea_tree_jpg_high_res.jpeg

Krém s výtažkem oleje z čajovníku australského. Používejte lokálně jako účinná pomoc při poštípání obtížným hmyzem, např. ovády, komáry, muchničkami apod. Osvědčený přípravek pro snadnější vyjmutí zapitého klíštěte, desinfekci a ošetření místa vpichu.  Urychluje hojení, zmírňuje reakci pokožky včetně lokálního otoku nebo podráždění, tlumí svědění.

Charakteristika. :Kosmetický přípravek
Nelsons Tea Tree krém 30 g 265.00 Kč
ks

Zklidňující gel při poštípání hmyzem. Více informací zde:

Charakteristika. :Kosmetický přípravek
DAPIS gel zklidňující gel při poštípání hmyzem 40g 155.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_128.jpg

Bodnutí včelou, vosou a sršněm. Při nastalé alergické reakci podat též Aconitum D30.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
APIS MELLIFICA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_24.jpg

Po bodnutí včelou nebo vosou či ovádem je postižené místo zarudlé, horké. Tepavá (tlukoucí) bolest. Nebo při bodnutí do úst a oblasti hrtanu. Při alergické reakci přejít na střídavé podávání APIS MELLIFICA 30CH a ACONITUM NAPELLUS 9CH (viz výše).Neprodleně volat lékařskou pomoc!

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_25.jpg

Při intenzivně pálícím bodnutí ovádem a muchničkami.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CANTHARIS 9CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_26.jpg

Poštípání komáry s následným otokem, bolestí a nebo svěděním. Spolu se Staphysagrií nejdůležitější homeopatikum při poštípání komáry. Lze podávat i preventivně pro zmírnění reakce na poštípání respektive po vykroucení v kůži zapitého klíštěte.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LEDUM PALUSTRE 30CH 86.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_28.jpg

Základní homeopatikum pro desenzibilizační kúru při alergiích.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
POUMON HISTAMINE 30CH 86.00 Kč
ks

Proenzi 3 Plus obsahuje glukosamin sulfát, chondroitin sulfát,Unique MSM® a nyní i ExPur complex, který je složen z kolagenu typu II a vitaminu C. Proenzi účinně působí ve všech kloubech - kolenních, kyčelních, kloubech rukou a páteře. Pozitivní efekt přetrvává i po ukončení užívání, a to 2-3 měsíce.

Účinky aktivních složek

Kolagen typu II je jednou ze základních stavebních součástí kloubní chrupavky.
Vitamín C je nezbytný pro zachování zdravých kostí a kloubní chrupavky.

Složení:

Glukosamin sulfát 2 KCl (z korýšů), stearát hořečnatý (látka protispékavá), hydroxypropylmethylcelulóza (stabilizátor), talek, kolagen typu II, methylsulfonylmethan, fosforečnan vápenatý, polyfruktóza, triglyceridy, mikrokrystalická celulóza, chondroitin sulfát, hrachový škrob, kyselina L-askorbová.

Doporučené dávkování

Dospělí 3 tablety denně (možno užít i najednou). Děti od 12 let 1 tabletu denně. Užívejte nejlépe po jídle. Při problémech s polykáním je možné tablety půlit či drtit. Pro optimální účinnost doporučujeme užívat po dobu 2-3 měsíců. Je možné i dlouhodobé užívání. Zbarvení tablety je způsobené použitím přírodní složky, není na závadu a nemá vliv na kvalitu přípravku.

Balení  180 tablet.

Upozornění:
Doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Charakteristika. :Doplněk stravy.
Proenzi 3+ tbl.180 699.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_27.jpg

Poštípání komáry, ovády, muchničkami a dalším parazitujícím hmyzem. Obecně prospěšné homeopatikum při alergiích.

Poznámka: Přípravek lze použít i preventivně, očekáváme-li invazi komárů.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
STAPHYSAGRIA 9CH 86.00 Kč
ks